Nicotine Girls

Vložil(a) rpgforum dne 05. 11. 2008, 19:53
3
Průměr: 2.8 (4 hlasů)
2002
Hra na životní příběhy náctiletých, tragických dívek

Velmi podivná hra v kůži „náctiletých kuřaček s nízkým příjmem, které touží po štěstí“. Tragická či tragikomická hra na životní příběhy lidí, které potkáváme každý den na ulici. Minimalistický systém motivuje hráče k vymýšlení a realizaci komplikovaných dívčích plánů. Bohužel, tato volně dostupná hra je očividně nedopracovaná, je to vlastně jen zárodek systému, postrádající jakékoliv doprovodné texty.

Rodina RPG her
Autoři
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Nikotinová děvčata 2006 Jiří „Markus“ Petrů Čeština Odkaz

3

Jestli věříte, že gender je konstrukt a jen kulturní záležitost - děte se podívat, jak tuhle hru zahraje parta kluků, a jak jí zahraje parta holek. Ty hry nebudou mít nic společného. Pokud jste holka, klučičí hra vám přijde debilní. Pokud jste kluk, z holčičí hry vám vybuchne hlava.

Jde o minimalistický a ne moc dotažený design, který stojí na jediném nápadu (koncept později "dotáhl" My life with Master - ale naprosto špatným směrem). Ten funguje, pokud pochopíte záměr hry. Nedělejte si iluze - je to storygame indie které je o tom, že hrajete jeden konkrétní příběh (resp. v tomhle případě možná spíš typ příběhu, který má z podstaty silné lajnování - asi jako romantické komedie, co jsou z většiny neustálá copy-pasta té samé šablony, pořád dokola). Jenže o tom to není. Je to o tom, JAK se ten příběh hraje. Nikotinky dokáží být intenzivní herní zážitek, ale je to ten typ hry, kterou nechcete hrát moc často, protože by se hrozně ohrála.

Reálně ten design má na 2*. Nicméně nápad za tím designem a to jak to funguje v praxi tomu dává +1, minimálně - SKORO by to možná mělo i na 4*, ale zase nechci přehánět (tohle je jedna z těch her, která se fakt špatně hodnotí, protože pro každé pozitivum i negativum člověk najde nějaké to "ale").

4

Parádní hra. Je hodně znát, s kým tuhle hru hrajete -- pokud ji hrajete s rozumnými a dospělými lidmi, je slušná šance že to bude super zážitek. Pokud ji hrajete s partou patnactiletých (ne nutně fyzicky) děcek, stane se z toho fraška, a potom nema smysl se unavovat. Taky je to dobrá platforma k vyzkoušení herní skupiny. Pokud skupina lidí zvládne hrát Nicotine Girls, můžete se s nimi klidně pustit do vážnějších her. Pokud ne, zapomeňte na to, a hrajte komedie.

2

Předchůdce My Life With Master. To co tady začalo, MlwM dovádí mnohem dál. Trpí podobným problémem s fraškovitostí a vážností jako MlwM, ale ještě mnohem více. Zvlášť pokud se ty chudáky holky snaží hrát kluci. Velký potenciál, ale nedotažený. Na jedno dvě zahrání to je, ale víc asi ne. Škoda, tohle mohlo být to RPG, který by přitáhlo holky.

2

Jakákoliv slova k Nicotine Girls vás jen zbytečně oddalují od samotného přečtení této hry - má to jen dvě stránky, takže klikněte na "Překlad" kousek výše a udělejte si vlastní názor. Můj zní takto: dobrý námět a dají se v tom odehrát velmi zábavné hry (několikrát vyzkoušeno). Nikdy jsem nečekal že hra na "děvčata, které se marně pokoušejí uskutečnit své sny," mě bude bavit... ale bavila. Takže autor očividně někde něco udělal dobře. Bohužel je to jen takový nástin možného, budete muset zapojit vlastní fantasii a doplnit si bílá místa. Nicotine Girls jsou skvělá myšlenka, dobrý nástin pravidel, ale není to dokončená hra.