Vampire: The Masquerade (5e)

Vložil(a) Sirien dne 11.08.2020, 21:04
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2018
5. edice legendárního upířího RPG - původní, ale modernizovaný svět s pravidly podporujícími vyprávění

5. edice legendárních Vampire the Masquerade z rodiny World of Darkness vás zavede zpět do světa soudobých upírů existujících ve stínu reality, kterou známe – do světa moderního gotického hororu, v němž se v roli krvesajícího predátora děsíte vnitřních démonů stejně, jako vnějších monster.

5. edice navazuje na Vampire: the Masquerade (1. až 3. edice + 20th Anniversary edition). Nabízí původní, hráči milované herní prostředí, které je ale v mnoha směrech aktualizované – síly v pozadí se rozpadají, hráčským postavám je dáno více prostoru k vlastní existenci i ambicím. Staletí stagnující svět nočních monster se otřásá v základech, staré pořádky se hroutí a nové příležitosti se otevírají. Ať už chcete hrát monstrum děsící ulice, predátora nočních klubů nebo machiavellistickou postavu tahající za nitky moci, abyste využili těchto příležitostí, musíte především přežít do dalšího večera.

Výrazně modernizovaný systém 5. edice se v mnohém posunul k odlehčenosti a podpoře vyprávění. Mechaniky krve byly nahrazeny nevypočitatelnějšími a děsivějšími mechanikami Hladu a Nutkání, nadpřirozené Disciplíny jsou tvárnější (a Celerita konečně není rozbitá) a mechaniky Humanity získaly hloubku a vnitřní komplexitu, která lépe vykresluje živá morální dilemata a spor dřívější lidskosti a současné predátorské reality, které upíři každou noc čelí.

Rodina RPG her
Vydavatel

5

Vampiri sú možno statické bytosti, ale pri otázke čo sa stane so svetom Harryho Pottera po príchode mobilných telefónov, V5 vidí veci veľmi temne a konečne posúva meta plot za hranicu roku 2004.

Veľké zmeny v rámci sveta a aj pravidiel vedú k osobnejšie písaním príbehom ako aj obsahu pre veteránov.

Najlepší vývoj vidím v podobe zmeny systému Blood pool za Hunger. Kedy už aj mechaniky tlačia na hráča aby hral vampira a nie superhrdinu čo beží na batériu poháňanú krvou.

Prekonané disciplíny dávajú možnosť konečne mať viac osobného a vášho vampa. Teda predchádza problému, že niektoré klany majú oba jednu tvár.