Mutant Chronicles (2e)

Vložil(a) Gediman dne
4
Průměr: 4 (1 hlas)
1997
Dieselpunk RPG z budoucnosti, kde Sluneční soustavu zahltila Temnota

Druhá edice známého švédského RPG, nahrazující Mutant Chronicles 1. edice (1993), je hra ze vzdálené budoucnosti, kde mocné megakorporace bojují o nadvládu nad Sluneční soustavou a zároveň čelí útoku nadpřirozených sil Temnoty. Na okrajích hvězdné soustavy se objevilo Zlo a lidstvo válčí proti nemrtvým legiím a pokřiveným tvorům vládnoucím temnými technologiemi a záhadnými silami.

Druhá edice přináší určitou modernizaci systému, ale stále je kompatibilní se všemi dodatečnými příručkami, které vyšly pro první edici. Největší změnou prošel systém stanovování obtížnosti činností, který je mnohem jednodušší a rychlejší. Pravidla dovolují sestavit postavu i přímo jako zaměstnance jedné z megakorporací – hráč si může vybrat z nabízených archetypů. Zajímavou novinkou je také pravidlo pro korupci elektronického vybavení. To se může dostat pod efekt Temnoty a chovat se nepředvídatelnými způsoby.

Souběžně s touto nadpřirozenou, dieselpunkovou linií vycházela i hra Mutant: Undergångens arvtagare (2002), která navazovala na žánr klasické postapokalypsy známé z prvních dílů rodiny Mutant.

V roce 2015 hru nahradily Mutant Chronicles (3e), přepracovaná hra s novým systémem.

Rodina RPG her

Externí recenze a shrnutí

gediman.cz Gediman Recenze na Mutant Chronicles (2e)
Drakkar 29 Sparkle Recenze: Mutant Chronicles

4

Druhá edice základní knihy je určitě lepší - systém je modernizován, přibyly i další možnosti pro hráče a gamemastera. Příručka je bohužel přeplněná ilustracemi a poněkud nepřehledná, což kazí celkový dojem.

Více informací v mé recenzi na www.gediman.cz.

Hranost 23
1