Monsters! Monsters! (2e)

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
2020
Druhá edice stařičké hry, ve které hráči hrají za nestvůry

Druhá edice Monsters! Monsters!, první fantasy hry (z roku 1976), ve které hráči představují monstra! Je úzce spjatá se hrou Tunnels & Trolls (1975), pochází od stejného autora a je v zásadě samostatnou variantou Tunnels & Trolls uzpůsobenou pro hraní nestvůr, od těch standardních, jako jsou skřeti nebo zlobři, přes ty podivné, jako jsou zmutované slizy nebo obří slimáci, až po draky nebo balrogy. Nestvůry vyrážejí drancovat civilizaci, budovat dungeony a zabíjet dobrodruhy.

Druhá edice vyšla po více než 40 letech od vydání původní hry (1976). Zachovává původní charakter i pravidla hry, je ale od základu přepsaná, přeorganizovaná a opatřená novou grafikou i pravidlovými možnostmi. Používá variantu systému převzatého z Tunnels & Trolls. Nabízí 49 nestvůrných druhů, za které je možné hrát, každý s vlastními speciálními schopnostmi.

Hra přišla ve dvou dílčích verzích: standardní základní příručka má 67 stran včetně nového 26stránkového dobrodružství zasazeného do trosek trpasličího města. Rozšířená edice má 135 stran a obsahuje navíc i remake Toughest Dungeon in the World (1980), dobrodružství, které kdysi vyšlo pro původní hru. (Je dostupné i samostatně.)

Rodina RPG her
Autoři