Traveller (Mongoose, 2e)

Vložil(a) Jotun dne 22. 03. 2022, 22:26
0
Bez hodnocení
2016
Novější inkarnace „tradiční“ podoby hard sci-fi hry Traveller

Novější příslušník her z velice početné rodiny Traveller, sci-fi RPG o lidech toužících po svobodě mezi hvězdami. Hráči se vžívají do rolí posádek lodí křižujících vesmírným pohraničím ve vzdálené budoucnosti, ve kterém lidstvo kolonizovalo nemalou část galaxie. Hry vycházejí v licenci v různých podobách od různých vydavatelů.

Druhá edice Travelleru od nakladatelství Mongoose navazuje na první Traveller od Mongoose (2008) a stejně jako on se snaží předkládat tradiční, byť modernizovanou variantu Travelleru, která na původní hru odkazuje světem i pravidly. Je taky zasazená do tradičního prostředí Třetího Impéria.

Druhá edice přináší spíš iterativní vylepšení než dramatické změny. Důležitou změnou vyhodnocovacího systému je zavedení výhod (boons) a nevýhod (banes). Spousty drobných změn doznaly různé schopnosti, dovednosti, pravidla psioniky, vozidel, boje atd. Na rozdíl od předchozí verze ale základní hra neobsahuje pravidla pro tvorbu vesmírných lodí (ta byla přesunuta do rozšíření). 

Základní příručkou hry byla původně Traveller Core Rulebook (2016). Ta byla nahrazena aktualizovanou verzí vydanou pod názvem Traveller Core Rulebook Update 2022.

Rodina RPG her
Autoři

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
2300 AD (Mongoose Traveller 2e) 2021 Rozšiřující příručka, Příručka světa Adaptace světa 2300 AD pro druhou edici Mongoose Travelleru
3
Průměr: 3 (1 hlas)
Hodnota
60.00
Pirates of Drinax, The (druhé vydání) 2017 Dobrodružství Rozsáhlá sandboxová kampaň za vesmírné piráty