Hřbitov obřích červů

Vložil(a) Markus dne
4
Průměr: 4 (2 hlasů)
2022
Podzemní pohřebiště obřích červů, kteří mají drahocenné zuby

Zhruba jeden hlubinný červ ze sta je poznamenán Červím bohem a jeho kosti jsou fialové. Když tito hlubinní červi ucítí, že nadešel čas jejich skonu, prorazí si cestu skálou, zemí nebo vodou na legendární Hřbitov obřích červů.

Hřbitov obřích červů je dobrodružství pro Zapovězené země popisující na 8 stránkách menší jeskyni se 16 popsanými lokacemi. Dobrodruzi se vypravují na podzemní pohřebiště obřích červů, jejichž zuby jsou drahocenný materiál, a nacházejí jiné zajímavosti s červí tématikou.

Jedná se o fanouškovské přepracování dobrodružství The Purple Worm Graveyard (2011) pro Labyrinth Lord (2007).

Kategorie produktu

4

Sympatický minidungeon na 8 stránkách s 15 místnostmi. Na malém prostoru je tu namačkaná spousta různorodých interaktivních prvků – od nestvůr přes pasti a hejblátka až po jednorázové předměty –, což je právě to, co je základem dobrého dungeonu. 

Situace a nástrahy jsou správně rozmanité – někde vidíte nestvůry na první pohled, jinde na nás vyskočí nečekaná nestvůra jako „past“ na neopatrné průzkumníky. Někde je poklad zjevný, jinde schovaný na nepravděpodobném místě jako odměna pro haptické pátrače. Jsou tu divné věci, s nimiž můžete experimentovat, přičemž někdy jsou výsledky pozitivní, jindy negativní. Jedno pošetilé rozhodnutí může vést k vypuštění armády hnusáků a odříznutí východu z dungeonu, což je vždycky sranda (hlavně pro Vypravěče). Polezete dolů do tmy hladkým červím tunelem? Ponoříte se do bahnitého jezírka? Ochutnáte neznámé houby? Přečtete magický svitek s neznámou frází?

Hřbitov obřích červů je fajn. Je to dobré dobrodružství, kterému sice „něco chybí“, ale i tak vás bez jakékoli práce dobře zabaví na dva herní večery. Žádné ceny asi nevyhraje a strhující příběh vám taky nedá, ale to ani nemusí. Jestli hrajete Zapovězené zeměstáhněte si ho, během půl hodiny si ho přečtěte a pak ho flákněte do nějakého hexu mapy a nechte na hráčích, jestli ho budou chtít navštívit. To je jeho role, kterou plní dobře: stručný spotřební minidungeon do hexcrawlu s osobitou atmosférou a unikátními nestvůrami, důsledně připravený tak, že vás nebude stát ani minutu práce navíc. Já myslím, že si tu čtvrtou hvězdičku s odřenýma ušima zaslouží.

Podrobná recenze na mém blogu.