Okolí Kamence

Vložil(a) Markus dne
3
Průměr: 3 (2 hlasů)
2021
Vesnice s menším okolím a záhadnou věží obývanou monstrem

Zapadlé části Zapovězených zemí skrývají spoustu zapomenutelných vesnic. V jedné z nich, v mírumilovné osadě Žlutý Vrch, začíná dobrodružství několika odvážných duší, toužících poznat okolní svět. Jakási západní zaniklá říše prý kdysi postavila v západních skalách věž z obrovských kamenných bloků, každý z nich byl velký jako domek. Nikdo neví, jak dokázali opracovat tak přesně tak obrovské bloky kamene. Dávní obyvatelé západních skal prý uctívali velké ptáky jako boží posly, krmili je zajatci a pokud se snažili věštit budoucnost, pak jen v jejich přítomnosti.

Okolí Kamence je menší dobrodružství pro začínající dobrodruhy v Zapovězených zemích. Představuje vesnici Kamenec, několik menších lokací v jejím okolí a záhadnou věž opředenou dávnými legendami.

Kategorie produktu

Externí recenze a shrnutí

Zpátky do dungeonu Markus Recenze: Okolí Kamence

3

Kamenec je snadné přehlédnout, protože vypadá jako narychlo vychrlené domácí poznámky, které už navíc někdo přejel zvýrazňovačem. Ale byla by to škoda, protože pod amatérským vizuálním dojmem se skrývá něco, co je sice amatérské, ale lepší než většina profesionální produkce.

Dobrodružství na 13 stránkách představuje dvě vesničky a pár menších lokací v jejich okolí. Všechny jsou v zásadě jen stručné „scénky“ a celé to končí střetnutím s divnou příšerou v jejím doupěti. Je to jednoduché, ale funkční, nic revolučního... ale prostě je to dobře udělané.

Všude, na každém odstavci a řádku, se válejí náměty na zábavné herní situace. Nehráčské postavy jsou popsané pár slovy tak, že hned víte, jak je zábavně hrát. Dobrodružství je prokládáno drobnými „scénkami“ a minisituacemi, které jsou okamžitě hratelné. Autor prostě ví, že zábavná hra se skládá ze zábavných situací, a chrlí na vás jednu za druhou. A do toho všeho se pomalu prolíná nádech čehosi divného. Lidé s oholenými hlavami, kteří jsou omámení a přejí si být „vycucnuti“. Záhadný stín létající večerní oblohou. A když ji konečně najdete, fakt zvláštní nestvůra.

Dobře vyhmátnutý princip toho, na čem funguje dobrodružství: pocit, že poznávám zajímavý svět plný fascinujících věcí, které stojí za prozkoumání.

Víc v mojí recenzi.

EDIT: Po opadnutí počáteční radosti z toho, že vidím české dobrodružství, které konečně trefuje dobrodružného ducha, snižuju hodnocení na 3 hvězdičky. Přece jenom je dobrodružství hodně jednoduchoučké a kromě šaškování ve vesnicích nabízí v zásadě jen pár příšer. 3 hvězdičky pro mě znamenají „pohodové spotřební dobrodružství“. To sedí.