Fever Swamp

Vložil(a) Markus dne 28. 11. 2022, 10:50
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2017
Menší hexcrawl v horečnatých bažinách

Vzduch je nasáklý vodou. Vlhkost se mísí s vaším potem, vedro je neúprosné. Z bzučení hmyzu vás bolí hlavy kvůli horečkám ze zanícených ran blouzníte. Váš vor je poškozený a mezi stromy se prohánějí duchové. Jste tu teprve tři dny...

Fever Swamp je 30stránkové dobrodružství pro Lamentations of the Flame Princess (2010). Jde o menší hexcrawl situovaný v bažinách, po kterých se dobrodruzi plaví na člunech. Dobrodružství rozehrává motivy neúprosného prostředí, nemocí, vlezlého hmyzu a jiných nástrah džungle. Obsahuje jednu vesnici plnou divných obyvatel, 14 popsaných lokací v hexcrawlu a jeden minidungeon.

Kategorie produktu
Autoři

4

Parádní hexcrawl skrze zajímavé prostředí. Obsahuje tak akorát zajímavých postaviček, lokací a tvorů, aby to vytvořilo fantastické prostředí, které prostě chcete prozkoumat a zároveň to nezahltilo. Popisy jsou tak akorát barvité a dlouhé, aby poskytly dost inspirace a nakoply k rozehrání.

O to víc zamrzí, že Fever Swamp podlehl wargame syndromu, tragickému onemocnění, kterým trpí značná část dobrodružství pro hry vycházející ze starého Dnd. Ke každému setkání a ke každí události přistupuje jako k bojovému encounteru i když popis často volá po něčem mnohem rafinovanějším – třeba stíny utopených dětí toužící po světle nebo tvorové žijící v gigantických nozdrách praotce Hniloby.

I když syndrom jako takový je neléčitelný, šikovný vypravěč zvládne snadno zmírnit symptomy a z Fever Swampu udělá skvělou zábavu pro všechny.