Peril on the Purple Planet

Vložil(a) Markus dne
5
Průměr: 5 (2 hlasů)
2015
Dobrodružství a minisvět, které postavy přenesou na umírající planetu divochů, pouští a hub

Purpurová planeta: kde kmeny divochů vedou nekonečnou válku ve svitu umírajícího slunce. Kde pustinám vládnou mocní červi, prastarými kryptami sviští poryvy zkaženého větru a ve zhoubném světle se daří houbovým lesům. Kde jsou k nalezení prastaré technologie... i rychlá smrt. Vaše přežití závisí na bystrém úsudku a silné čepeli. Stanete se dobyvateli této mimozemské země? Nebo padnete pod náporem inkoustově černých smrtipaprsků a zařadíte se mezi mrtvoly, jimiž jsou pustiny Purpurové planety poseté?

#84: Peril on the Purple Planet je návrat do dob, kdy sci-fi a fantasy byly ještě jedním společným žánrem brakové fantastiky. Jádrem je dobrodružství, které postavy přenese na cizí planetu, odkud se budou snažit dostat zpět. K němu je v krabici přiloženo několik dalších sešitů pro ty, kteří by na Purpurové planetě chtěli strávit víc času. Krabice obsahuje:

  • Peril on the Purple Planet (32 stran): samotné dobrodružství, cestování po hexové mapě, konflikty s kmeny divochů a hledání krystalu, který postavy dokáže přenést zpět domů.
  • Purple Planet Companion (64 stran): příručka pomáhající rozšířit Purpurovou planetu na samostatný herní minisvět. Představuje další lokace, zápletky, podrobnosti o divošských kmenech, nová pravidla pro povolání a magii v DCC, nestvůry, technologické poklady...
  • Escape From the Purple Planet (12 stran): doplňkové dobrodružství („funnel“) pro postavy na 0. úrovni.
  • Lost Tombs of the Ancients (24 stran): šest menších kobek, hrobek a bunkrů pro umístění do mapy Purpurové planety.
  • Zástěnu pro Sudího a řadu dalších doplňků, map, ilustrací pomůcek pro hráče.

Pro Purpurovou planetu později vyšlo několik dalších samostatných dobrodružství – viz série DCC Purple Planet.

Kategorie produktu
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

Dinosaurium obskurních světů Vandalicus a Markus Podcast: Peril on the Purple Planet

5

Esence brakove scifantasy. Dobrodruzi se dostavaji na podivnou planetu obyvanou podivnymi tvory. Pouste. Pyramidy. Divosi. Stare moderni technologie.... dokonala smeska vseho mozneho, ktera se pohybuje na ostri noze mezi parodii a originalnim vytvorem.

Neni asi uplne vhodna pro kazdeho, svadi k urcite "nevaznosti" a prehnanosti, coz ale neni na skodu. Pokud si chcete uzit hru, ktera bude mit atmosferu starych brakovych scifi a fantasy, tak tohle je urcite dobra volba. Je to hrave a nevazane, ale funkcni.

5

Moduly k DCC často parafrázují starou brakovou literaturu a tenhle se zrovna rozhodl přenést vás do žánru na pomezí sci-fi a fantasy. Vaši fantasy dobrodruhové se dostanou na cizí planetu, kde běhají kyberzombie, primitivní divoši s paprskomety, létají tam hlavy naložené v láku atd... Ale pořád je to vlastně fantasy a technologické předměty mají jen pár použití, takže vlastně připomínají magické předměty. Technologie k nerozeznání od magie. Dohromady je to zvláštní mix Mad Maxe, Duny, Futuramy a kdoví čeho ještě...

A ono to funguje! Líbí se mi, jak je to strukturované: velká hexová mapa, ve které máte úvodní dobrodružství s podrobně připraveným začátkem (přenesete se na planetu) i cílem (zprovozněte teleport zpátky domů). Dobrodružství, které řeší především tenhle začátek a konec. A do toho obrovská spousta materiálů, předmětů, příšer, náhodných setkání, menších lokací, dalších dobrodružství, NPC atd., kterými můžete vyplnit všechno mezi tím. Obsahově je to úžasně nápadité a nabité, je tady toho strašně, strašně moc, s čím se můžete vyblbnout.

Tohle patří do mého osobního „the best of“, co jsem kdy četl.

Víc v 8. epizodě našeho podcastu