Secret of Bone Hill, the

Vložil(a) Markus dne 17. 04. 2022, 07:08
0
Bez hodnocení
1981
Sandboxové dobrodružství v ostrovním městečku a okolní divočině

Na Lendorských ostrovech číhá nebezpečí. V kopcích nad městečka Restenford se potloukají tlupy zlých stvoření a hledají nic netušící oběti. Vy do této ospalé vesničky přicházíte za vzrušením a dobrodružstvím. Plánujete pročesat neprozkoumané dálavy Kostěného kopce a odhalit záhady Restenfordu.

L1: The Secret of Bone Hill je dobrodružství pro postavy na 2. až 4. úrovni v AD&D první edice. Ve své generaci je netypické tím, že věnuje velkou část rozsahu popisu městečka a okolní divočiny. Jen 6 z celkem 32 stran pak zabírá popis hlavní „dobrodružné lokace“, kopce Bone Hill s hradem a jeho podzemím. Zato několik minidungeonů obsahuje městečko a stává se tak samo dobrodružným místem. Spolu se zajímavými místy v divočině tak vzniká menší sandbox. Děj pokračuje dobrodružstvím L2: The Assassin's Knot (1983).

Modul poprvé představil nestvůru „spectator“, ze které se pak stal známý „beholder“.

Jelikož se jednalo o dobrodružství od externího autora, prošlo v nakladatelství výraznou redakční úpravou. Některé změny ovšem autor nechtěl přijmout – jejich odčleněním tak vzniklo samostatné dobrodružství Against the Cult of the Reptile God (1982).

Dobrodružství bylo původně součástí autorova vlastního herního světa. Jeho publikací byly Lendorské ostrovy začleněny do světa Greyhawk. Jednalo se o jedno z nejvýraznějších rozšíření Greyhawku v jeho rané historii.

Kategorie produktu
Svět
Autoři
Vydavatel