Empire of the Petal Throne

Vložil(a) Markus dne 10. 03. 2022, 21:28
4
Průměr: 4 (1 hlas)
1975
Hra v žánru mírné science fantasy na nebezpečném mimozemském světě

Empire of the Petal Throne je historicky čtvrtá veřejně publikovaná RPG hra, která se od svých předchůdců liší především tím, že je jako první RPG zasazená do konkrétního, detailně popsaného světa – tím je Tékumel, mimozemská planeta kdysi teraformovaná mimozemšťany do podoby luxusního letoviska. Ovšem kosmické kataklyzma na ní uvěznilo lidi i mimozemské útočníky z dávných časů. Dnes jde o nehostinný svět s jedovatou faunou i flórou a inreligentními nebezpečnými domorodými rasami. Lidstvo a jeho spojenci zápasí o přežití jen za pomoci technologií na úrovni středověku... a magie.

Hra následovala pouhý rok po vydání původního D&D (1974) a v mnohém ho připomíná: šest základních vlastností, povědomá kněžská kouzla léčení a detekce, systém postavený na úrovních, soubojový systém využívající k20... Jako první ale přinesla pár inovací, jako zárodek dovednostního systému nebo kritická zranění. Ale tou hlavní inovací je zasazení do podrobného fiktivního světa, což bylo na poli RPG poprvé.

První výtisky s rozpracovanou verzí vydal autor samonákladem už v roce 1974. Běžně dostupnou první edici vydalo v licenci nakladatelství TSR v roce 1975. Hra se nesetkala s výrazným úspěchem, k čemuž přispěla velká cena její základní krabice a prakticky nulová podpora od vydavatele (ten se soustředil spíš na D&D). Dočkala se několika mála doplňků od externích vydavatelů. V roce 1987 vyšla „druhá edice“ pod názvem Tékumel: Empire of the Petal Throne, ve skutečnosti jde ale jen o reedici původní hry. Skutečnou novou edicí je až stejnojmenná Tékumel: Empire of the Petal Throne (2005).

Svět
Autoři
Vydavatel

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Nightmare Maze of Jigrésh, The 1981 Dobrodružství Bludišťový dungeon ze světa Tékumel
0
Bez hodnocení
Book of Ebon Bindings, the 1978 Příručka světa Kniha o démonologii Tékumelu, prezentovaná jako artefakt přímo ze světa