Dva týdny do vinobraní

Napsal uživatel Perthorn dne 26.06.2020, 17:19
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2017
Pomalé dobrodružství z prostředí vinic s krvavou minulostí

Fazulov je poklidná víska v Ostrožském kraji. Její obyvatelé se věnují hlavně pěstování vína a jeho popíjení. Loni se však mezi vinohrady stal zlý skutek, který obyvatelům dodnes nahání strach. Vezme družina práci, ze které se vyklube docela slušná šlamastyka?

Dobrodružství se bude motat kolem závěrečné fáze pěstování vinných hroznů. Ještě než se majitelé pustí do sbírání, je potřeba nechat víno v posledních hřejivých paprscích babího léta dozrát. A také pohlídat, aby nenechavé ruce sousedů, přespolních a jiných ptáčků vykutálených, nezpůsobily úbyt na úrodě.

Dva týdny do vinobraní je dobrodružství s atmosférou líných večerů pozdního léta poblíž vesnice s poněkud specifickým nářečím :). Hráči se ucházejí o místo hlídačů vinohradů a pomalu se dozvídají o minulých událostech, jež mezi vinicemi způsobují zvláštní úkazy. Dobrodružství je vyšetřovací s humorným nádechem.

Určeno po hru
Kategorie produktu

4

Dva týdny do vinobraní je roztáhlejší dobrodružství. Jak už název napovídá, ústřední mechanikou dobrodružství je snaha hráčů ubránit vinohrady po dva týdny, zatímco se v nich dějí divné věci. Dobrodružství tak vyžaduje zkušenost vypravěče dokázat zábavně a realisticky vybarvit plynutí času mnoha dnů.

Ve vesnici je popsáno mnoho postav, trochu jsem však postrádal výraznější charakterové rysy. Přesto však dobrodružství nabízí mnoho zábavných událostí (povinných i volitelných) a jedinečnou atmosféru detailně popsaných vesnických tradic. Hrací dobu doporučuji rozdělit do dvou kratších sezení nebo jednoho delšího se zrychleným průběhem.