Zlaté Obrůvky

Vložil(a) Perthorn dne 26.06.2020, 16:48
5
Průměr: 4.7 (3 hlasy)
2017
Komická pohádková výprava na kopec nad malou vesnicí

Dobrodruzi při svém putování krajem dorazí k malé vísce na úpatí hor. Tam zrovna probíhají slavnosti letního slunovratu. Postavy si zde mohou odpočinout a zúčastnit se oslav. Během nich určitě zaslechnou legendu o pokladu. Ten prý kdysi v horách ukryl loupeživý obr před svými komplici. Obr sám se však nějakým nedopatřením scvrknul do velikosti raracha. Dodnes tam poklad střeží. Říká se také, že má zahrádku, na které pěstuje všeliké vzácné bejlí...

Hra začíná v malebné vesnici Malyhor, ve které právě probíhají slavnosti slunovratu s mnoha vtipnými situacemi. Místní si mezi soutěžemi a hecováním začnou, jako každý rok, šuškat o tajemném kopci nad vsí. Dobrodružství je ideální pro začínající hráče. Pokud si vypravěč dá práci s roleplayem vesničanů a ústřední postavy celého příběhu, bude tato výprava pro hráče zaručeně nezapomenutelná.

Určeno po hru
Kategorie produktu

Externí recenze a shrnutí

5

Žádné hrdinství se nekoná, parta dobrodruhů dorazila do vidlácké vesnice kde probíhají slavnosti slunovratu. Jak obyčejně to zní, ale přesně z toho dobrodružství těží, nabízí hromadu miniher a drbů, které PJ hráčům postupně dávkuje, dokud hráče nezlomí na malou noční procházku. Supr. 

5

Zlaté Obrůvky jsou stručně, ale velmi přehledně zpracované dobrodružství vedoucí družinu na noční výpravu ven z rozjařené vesnice. Postavy jsou napsány tak dobře, že jsem je ihned zasadil do herního světa napevno a rozvíjel i v dalších dobrodružstvích. Nejvíce oceňuji detailní situace a výzvy pro hráče v rámci oslav letního slunovratu, na které s družinou vzpomínáme i po roce a kouzelné předměty, jež je možné v průběhu dobrodružství získat, které způsobí nejednu vtipnou situaci.