Chronicles of Darkness

Vložil(a) Markus dne 13. 11. 2021, 21:06
5
Průměr: 4.5 (2 hlasů)
2015
Druhá edice hry za smrtelníky v „novém“ Světě temnoty

Chronicles of Darkness je hororová hra zasazená do temné varianty našeho světa a zároveň název celé herní rodiny tvořené i dalšími tituly. Ve hře Chronicles of Darkness hráči představují smrtelníky snažící se obstát ve světě, v němž potají působí různé nadpřirozené bytosti jako upíři, vlkodlaci a další.

Jde o druhou, revidovanou a přejmenovanou edici hry The World of Darkness (2004), kterou vydalo nakladatelství White Wolf. Když licenci převzalo nakladatelství Onyx Path, dlouhou dobu vydávalo rozšíření pro původní edici, ale nakonec vypracovalo vlastní, revidovanou verzi pravidel, kterou představilo v doplňku The God Machine Chronicle (2013). V roce 2015 konečně vydalo i nová základní pravidla, pod novým názvem Chronicles of Darkness.

Druhá edice přináší rozsáhlé změny pravidel, například vypouští část předností („merits“) a všechny vady („flaws“) a nahrazuje je systémem stavů („conditions“), přičemž hráči si můžou vymýšlet další. Systém morality byl přepracován a přejmenován na integritu, která už nefunguje na základě osy, ale bodů zlomu. Změnil se i způsob vedení hry, který nově nepředkládá hotová lineární dobrodružství, ale tématické „kroniky“ složené z více zápletek týkajících se stejného nadpřirozeného jevu. Dílčích změn se dočkal i samotný herní svět.

Rodina RPG her
Systém

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Chronicles of Darkness (základní příručka) 2015 Základní pravidla Druhá edice pravidel pro nový Svět Temnoty.