Changeling: The Dreaming (1e, 2e)

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
1995
Hra v kůži víl, které se vypořádávají s lidským světem a brání svoji domovinu

Changeling: the Dreaming je pohádkově laděná hra zasazená do alternativní verze našich 90. let. Hráči se v ní stávají „changelingy“ neboli „podvrženci“ – vílami, které byly znovuzrozeny do lidských těl a podstrčeny do lidské společnosti. V pubertě podstoupili probuzení a teď existují paralelně ve světě lidském i světě víl, kterému se říká „Dreaming“ – Snění. Úkolem postav je vypořádat se s vlastní existencí, skloubit svou nadpřirozenou povahu s banalitou lidského světa a bránit uvadající svět Dreaming před nepřáteli, kteří se začali probouzet po dlouhém spánků...

Hra je v pořadí pátým titulem z řady World of Darkness. Technicky je zasazená do stejného světa, ale představuje jeho méně temnou, barevnější a krásnější stránku. První edici (1995) rychle následovala druhá (1997), obě jsou si velice podobné a považujeme je za stejnou hru.

Později na ni navázal odlišný remake Changeling: the Lost (2007). Kvůli popularitě staré řady ale vydavatel nakonec vzkřísil původní verzi, a tak vznikl její skutečný duchovní nástupce Changeling: The Dreaming Twentieth Anniversary Edition (2017).

Systém
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí