Acquisitions Incorporated

Vložil(a) ShadoWWW dne 14. 07. 2020, 12:15
2
Průměr: 2 (2 hlasů)
2019
Chcete si v D&D světě otevřít vlastní s.r.o? Díky této příručce můžete!

Acquisitions Incorporated se týká megakorporace stejného jména, kterou si založila jistá družina dobrodruhů. Dobrodružství této družiny se od roku 2008 odehrávají na conech PAX West a PAX Eest před živým publikem a jsou streamované přes twitch. Prvním dobrodružstvím této skupiny bylo první dobrodružství pro DnD 4E: Keep on the Shadowfell. Družina postupně přešla na pátou edici a její epizodní dobrodružství vždy představují nějaké nově vydávané dobrodružství. Streamovaná hraní této družiny se stala slavnými dávno před Critical Role.

Díky této příručce mají postavy poprvé možnost si ve světě D&D vytvořit podobnou firmu jako Acquisitions Inc. Kromě pravidel pro vedení korporace obsahuje i nové rozšiřující schopnosti pro postavy a jedno dobrodružství pro postavy zapojené do korporace.

Určeno po hru
Kategorie produktu

Externí recenze a shrnutí

2

Pokud premyslite, jestli si tuto knihu koupit, tak si odpovezte nejdrive na jednoduchou otazku: "Jste fanousek Acquisition Incorporated?"

Pokud ne, tak pro vas tato kniha prakticky nema cenu.

Pokud ano, tak nemate nad cim vahat.

Acquisition Incorporated narozdil od mnoha jinych podobnych streamu od zacatku vsadili na nevaznou, parodicky minenou hru, ve ktere si delaji legraci z korporatniho prostredi, popkulturnich narazek a anachronismu prenesenych do realii hry DnD, a ktera stoji to a pada na osobnostech z Penny Arcade a WoTC, stojicich za timto projektem. Pokud mate radi tento druh humoru a styl hry, budete se bavit, pokud ocekavate "vaznou" fantasy, budete rozhodne zklamani. 

Tato kniha je primo navazana na jejich dobrodruzstvi (a dobrodruzstvi pridruzene fransizy "C-Teamu") a umozni vam si vytvorit "vlastni fransizu" pro hrani podobne ladenych kampani.

Za zminku stoji vyborne graficke zpracovani - na knize primo pracovali lide navazani na projekt, jako je Mike Krahulik (hrac Jima Darkmagica a spoluautor Penny Arcade) nebo Kris Straub (hrac K'thrisse z C-Teamu a autora jejich skvelych intro videi). 

Celkove ta kniha pusobi jako splneny sen autoru a darek pro fanousky a od toho se odviji i moje hodnoceni: 2 hvezdicky pro nefanousky, protoze ti dostanou graficky peknou, ale jinak vcelku nepouzitelnou knihu plnou sverazneho humoru a narazek na veci, ktere neznaji, a 5 hvezdicek pro fanousky, pro ktere je to naopak "must have" zalezitost.