Familiárova věž

Vložil(a) Markus dne 05.08.2020, 13:54
4
Průměr: 3.5 (2 hlasy)
2018
Krátké bojově laděné dobrodružství v mágově věži, ze které je potřeba přinést důležitý předmět

Věž arcimága Valia v Kalusu byla zároveň jeho sídlem, dílnou i místem, kde sjednával obchody. Valio býval učitelem na univerzitě. Ví se o něm, že je to nevrlý starý muž, který ale nabízí skvělé služby v oblasti magie, takže i přes svou nevrlost neměl o bohaté zákazníky nouzi. A nikomu nebylo divné, že se dlouho neukázal mezi lidmi, přece jen je docela dost nesnášel. Ale když už neodpovídal po dobu celého měsíce, jeden ze zákazníků, Váš budoucí zaměstnavatel, který si u něj objednal Čočku pravého vidění, začal být velmi netrpělivý a chce zjistit, co se děje. Najmul si proto Vás, abyste se dostali do věže děj se co děj, zjistili, co je s Valiem, a případně donesli onen artefakt.

Familiárova věž je bojově laděné minidobrodružství se špetkou humoru a bláznivých nápadů. Odehrává se ve městě Kalus, ale s drobnými úpravami půjde snadno převzít do jiných fantasy reálií. Je k němu použitá jedna z mapek z knížky Neklidný Tauril a kolem ní je rozvinutý příběh.

Určeno po hru
Kategorie produktu

Externí recenze a shrnutí

Zpátky do dungeonu Markus Recenze: Familiárova věž

3

Tohle dobrodružství je lineární sekvence šesti místností, ve kterých dojde ke čtyřem soubojům. Jde prostě o mágovu věž, kterou procházíte patro po patře (každé je jedna místnost) a u toho si trochu zabojujete. Nápady na setkání jsou pestré a nepřátelé neotřelí, takže Familiárova věž může posloužit jako příjemná výplňovka na zpestření půlky sezení.

Z hlediska toho, že má jít o minidobrodružství, jsou tu ale dva zásadní problémy:

  • Samotné nesystémové dobrodružství je příliš vágní. Dá vám jenom náměty, ale s jejich odehráním vám moc nepomůže. Tohle silně kompenzuje „pravidlový dodatek pro DrDII“, který ve skutečnosti dává dost nepravidlových podnětů a nápadů. Troufám si říct, že bez „dodatku“ je dobrodružství nepříliš cenné, s ním je to fajn.
  • Formát a ukecanost. Šest místností na jedenácti stránkách je dost overkill, navíc je každá místnost jednou popsaná obecně vepředu a cenné konkrétní doplňky jsou potom v „dodatku“, takže musím listovat jak blázen. To je u kratičké výplňovky velký problém.

TLDR: Pěkný námět, nešťastné zpracování. Pokud hrajete DrD 2, tak bych dobrodružství doporučil jako příjemnou výplňovku. Pokud hrajete jiný systém, tak do toho budete muset vrazit tolik práce, že se vám to z hlediska poměru cena/výkon spíš nevyplatí.

Podrobná recenze a spoilery jsou na mém blogu.