Nemrtví a světlonoši

Vložil(a) Milosh1 dne 22. 11. 2020, 10:53
5
Průměr: 4.5 (4 hlasů)
2000
Rozšiřující modul pro Asterion popisující umrlčí království

Druhý rozšiřující geografický modul pro svět Asterion, zaměřený na část světa obývanou nemrtvými a nekromanty. Modul se skládá z několika brožur a dalších doplňků:

  • Hlavní text  (72 stran) – popisuje Umrlčí království, Ostrovy zářícího slunce, organizace, cizí postavy, dodatky.
  • Klíč bytostí astrálních (48 stran) – popisuje 36 nemrtvých myšlenkových bytostí, světlonošů a upírů.
  • Temné dny Železných dolů (32 stran) – dobrodružství pro DrD.
  • Aplikace pravidel DrD 1.5 (32 stran) – povolání nekromant a popis dalších skutečností z tohoto modulu pomocí mechanismů Dračího doupěte. (Aplikace pro Dračí doupě plus je volně dostupná na webu autorů).
  • Další doplňky: barevná mapa Umrlčího království formátu A2, obal s černobílou mapou Ostrovů zářícího slunce a plánkem k dobrodružství

V roce 2015 vyšel obsah tohoto modulu v novém, revidovaném a pozměněném vydání pod názvem Sedmý živel.

Kategorie produktu
Svět
Vydavatel

Obsahuje tyto produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
4
Průměr: 4 (2 hlasů)
Hodnota
80.00
Temné dny Železných dolů 2000 Dobrodružství Asterionské dobrodružství, v němž se hrdinové postaví nemrtvé armádě Čeština

4

Nemrtví jsou výbornou příručkou, která u mne dlouho platila za špičku. Nabízí náhled do kusu historie, zajímavý příběh jedné důležité postavy, celý rozvinutý a originální systém nekromancie spolu s popisem nekromantického společenství a jeho nepřátel, zajímavé prostředí a mnoho dalšího.

Co jim chybí? Důraz na hráčské postavy. Místo NPC která lze rozumně potkat dostáváte popisy nejmocnějších nekromantů. Zajímavé? Jistě. Použitelné? Moc ne. Dostanete popis hromady velmi zajímavých míst - z nichž větší část nejde moc navštívit. Ne, že by na hráče modul zapomněl zcela - nějaké náměty k tomu jak se mezi nekromanty dostat a co tam dělat obsahuje - v základu. Pak se ale nechává unést vlastním obsahem a tuhle herně zajímavou část zapomene rozvíjet do konkrétní podoby pro to ono místo, postavu, organizací nebo námět.

Celkově ale velmi dobrý modul a ukázka toho čím Asterion mohl být, ale čím se nestal.