Dragon of Icespire Peak

Napsal uživatel Markus dne 25.06.2020, 09:48
3
Průměr: 3 (1 hlas)
2019
Menší kampaň mnoha volně propojených lokací v okolí osadnického městečka

Dragon of Icespire Peak je menší kampaň určená pro začínající hráče. Dobrodružství vyšlo jako součást začátečnické sady Essentials Kit, ale je dostupné i samostatně. Je koncipované jako sbírka 14 menších dobrodružných lokací okolo jednoho centrálního městečka, ze kterého hráči vyrážejí na výpravy. Lokace jsou volně propojené a průchozí v různém pořadí. Součástí dobrodružství jsou i kartičky s magickými předměty a různými dalšími efekty.

V Mečových horách se usídlil mladý bílý drak Mrazimor, vyhnaný z dalekých zemí ještě mocnějšími draky, než byl on, a prohlásil sněhem zapadané pohoří za své panství. Mrazimor ukradl ledovou pevnost kmeni divokých orků, zabil orčího náčelníka a přeživší vyhnal do předhůří a lesů. Orkové, rozzuření smrtí svého náčelníka, požádali o pomoc dávné spojence – zlé, podobu měnící půlorčí mágy, kteří na orky sesílají požehnaní a radí jim. Tito půlorkové uctívají Talose, ďábelského boha bouří, a mnoho z nich žije v temných hlubinách Zeleného lesa. Za bouřlivého počasí se shromažďují na odlehlých vrcholcích, aby vyvolali Gortoka Hromového kance, prvotní bytost sloužící Talosovi. Gortok, stejně jako bůh, kterému slouží, si libuje v ničení.

Určeno po hru
Kategorie produktu

3

Drak z ledového štítu je sbírka generických, docela sterilních, lineárních minidobrodružství. Přesto má nezpochybnitelné kvality. Nabízí menší herní svět s centrální vesnicí, ze které hráči volně vyrážejí za úkoly a postupně si vyplňují hexovou mapu světa. Lokace jsou rozmanité a stejně pestří jsou i nepřátelé, jakkoli jde většinou jen o neinteligentní příšery nebo zlé skřety určené k zabití. Obrovským plusem je, že to můžete vzít a rovnou hrát, o všechno je postaráno. Máte tu bez práce obsah na šest úrovní (tak 12 sezení?). Všechno je rozmístěné, včetně pokladů a magických předmětů.

Atmosféricky mě to ale nijak neoslovilo (atmosféru to totiž moc nemá), je to generická fantasy par excellence. A ani strukturou to není žádná bomba - dobrodružné lokace jsou většinou malé, ale i ty od pohledu větší jsou vlastně jen lineární „zážitky“, kde nedokážete vybočit z předem naplánované série boj - poklad - boj - trocha roleyplayingu - boj. Působí trochu jako úrovně pro videohru.

Víc v recenzi na mém blogu.