Call of Cthulhu (7. edice)

Vložil(a) Markus dne 22.10.2020, 18:26
4
Průměr: 4 (5 hlasů)
2014
Nejnovější vydání hororového RPG zasazeného ho děsivé verze 20. let podle H. P. Lovecrafta

Nejnovější edice jedné z nejstarších herních sérií. Call of Cthulhu přenese hráče do alternativní verze 20. a 30. let dvacátého století, světa založeného na díle H. P. Lovecrafta. V roli novinářek, profesorů a stovky dalších běžných povolání, ze kterých okolnosti udělají vyšetřovatele paranormálních jevů, zkoumají mimozemské entity, temné kulty a monstra, ze kterých smrtelník šílí.

Hra dlouhou dobu existovala ve víceméně nezměněné podobě. 1. až 6. edice Call of Cthulhu vycházely už od roku 1981 a přinášely vždy jen drobné úpravy. Nová 7. edice navazuje na jejich tradici, taky používá systém Basic Role-Playing, ale po dlouhé době přináší výraznější úpravy pravidel (např. mění škálu základních vlastností, přehodnocuje dovednosti...). Přesto zůstává víceméně kompatibilní a umožňuje snadnou konverzi doplňků a scénářů z předchozích edic.

Vychází ve dvou základních příručkách. Keeper Rulebook popisuje samotná pravidla, herní svět, kouzla a nestvůry. Investigator Handbook je příručka pro hráče, obsahující především možnosti pro tvorbu postavy a popisy povolání a dovedností.

Rodina RPG her
Vydavatel

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
3
Hodnota
60.00
Dead Light and Other Dark Turns 2019 Dobrodružství Dvojice hororových dobrodružství odehrávajících se na silnicích 20. let
2
Hodnota
40.00
Saturnine Chalice 2019 Dobrodružství Hororová epizoda během cesty
0
Call of Cthulhu Starter Set
Volání Cthulhu: Úvodní sada
2018 Alternativní základní pravidla Krabice zjednodušených pravidel a scénářů pro hráče začínající se 7. edicí Call of Cthulhu Čeština
5
Hodnota
100.00
Pulp Cthulhu 2016 Rozšiřující příručka Dobrodružnější a hrdinštější varianta hry Call of Cthulhu
0
Investigator Handbook 2014 Základní pravidla Základní hráčská příručka pro Call of Cthulhu 7. edice
0
Keeper Rulebook 2014 Základní pravidla Základní vypravěčská příručka pro Call of Cthulhu 7. edice
0
Call of Cthulhu 7th Edition Quick-Start Rules 2013 Alternativní základní pravidla Zjednodušená pravidla a první dobrodružství dostupné zdarma

5

Není divu, že je CoC největším konkurentem D&D - z pohledu srozumitelnosti pravidel i pro prvohráče nemá příliš konkurenci a nabízí plejádu příběhů, které jsou díky zpětné kompatibilitě (víceméně) k dispozici nezávisle na edici (s takovým katalogem prověřených a otestovaných herních scenářů z různých období, ve kterých lze hrát, nemusí mít žádný Keeper obavu, že by mu došly nápady).

 

A když má člověk chuť na trochu dobrodružnější a hrdinštější hru, zapojí pravidla Pulp Cthulhu a rázem může jako Indiana Jones boxovat s nácky a neohroženě bojovat s prastarým zlem v duchu šestákových románů.