Werewolf: The Apocalypse (1. až 3. edice)

Vložil(a) Markus dne
3
Průměr: 3 (2 hlasů)
1992
Hororová hra v kůži vlkodlaků zasazená do temné alternativy 90. let

Werewolf: The Apocalypse je hra zasazená do temné alternativy 90. let, ve které se hráči stávají vlkodlaky, kteří chrání „Gaiu“ – Matku Zemi. Jejich úkolem je bránit svět před naprostým kolapsem, titulní „Apokalypsou“. Dělají to v utajení před zraky lidí. Jejich úkolem je lovit a zabíjet lidi nebo nadpřirozené tvory, kteří aktivně usilují o Apokalypsu nebo k ní pasivně přispívají svým parazitismem.

Hra navazuje na úspěch Vampire: the Masquerade a je zasazená do stejného světa původní řady World of Darkness, temné alternativy Země 90. let, kterou obývají vlkodlaci, upíři, démoni a jiní nadpřirození tvorové. Svým jiným tématickým laděním než Vampire ukázala, že ve stejném světě se můžou odehrávat i velice odlišné hry. Používá stejný systém pravidel – Storyteller – jako Vampire.

Hra vyšla v několika dílčích vydáních, která jsou stále velice podobná. 1. edice z roku 1992 byla následována 2. edicí z roku 1994 a posléze „revidovaným“ (v pořadí třetím) vydáním z roku 2000. Všechny tři tyto edice považujeme za stejnou hru.

Na hru navázala pozdější, od základu přepracovaná hra Werewolf: the Forsaken (2005). Kvůli popularitě staré řady ale vydavatel navázal na původní Werewolf: the Apocalypse jeho čtvrtou edicí v podobě 20th Anniversary Edition (2013).

Vyšla taky adaptace této hry do pravidel GURPS 3. ediceGURPS Werewolf: The Apocalypse (1993).

Systém
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí

3

Classic World of Darkness Vlkodlaci se vším co k tomu tenkrát patřilo. Metaplot jak hovado, rozsáhle propracovaný background a také atmosféra, kterou takřka nebylo možné přenést z knihy na stůl.

Celý ten CWoD měl nedostatky spojené s power-levelem postav. Těžko se buduje atmosféra strachu a všeobjímající hrůzy, když těžký kulomet nijak zvlášť neohrozí ani novopečeného vlkodlaka.

V každém případě jsme si u hry užili velkou spoustu zábavy, zejména pak s rozšiřujícími příručkami dalších živočišných druhů.