Warrior, Rogue & Mage

3.5
Průměr: 3.5 (2 hodnocení)
fantasy hra s oldschool prvky, snadno uchopitelná k učení s minimálním pravidlovým základem, přesto dobře sloužící i k epickým rozsáhlým kampaním.
Michael Wolf
2012

Základem hry je mechanika D6+, postavu opisují základní atributy: warrior - síla, konstituce; rogue - hbitost, zručnost; mage - víra, magie, inteligence
V pravidlech jsou předpřipraveny dovednosti, zbraně, předměty, kouzla s možností volně rošiřovat či modifikovat vše ve hře. Součástí je i příručka pro Vypravěče se silným důrazem na kooperaci všech hráčů, snahou vysvětlit postupy a i názor, že DM je součástí hry, spoluhráč. Pokud budete chtít hru využít rovnou i jako sandbox, je možnost sáhnout po krátkém settingu (2 stránky) či pravidlech navíc umožnujícím hrát za různé rasy, simulaci bojů a další libůstky, co někdo může a jiný nemusí.

V jednoduchosti je krása.

3

Poměrně dobrá a jednoduchá hra pro fantasy dobrodružství.
Příjemně mě překvapila.

Vytečná zábava pro hraní fantasy

4

Podle mého jedna zmála na poli fantasy, co mě poslední dobou zaujmula. Jednoduchá, snadno učitelná, vysvětlitelná a hlavně s možností měnit či využít předpřipravené. u me v poličče nyní sedí vedle Kouzlem a mečem a jsem ochoten ji velice rád používat.