Wrath & Glory

Vložil(a) Gediman dne 17. 05. 2019, 16:00
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2018
Hra umožňující hrát za cokoli z prostředí Warhammer 40.000

Wrath & Glory je RPG  ze série licencovaných her z prostředí Warhammer 40.000. Zatímco předchozí držitel licence, Fantasy Flight Games, vydával různé hry specializované na jednotlivá témata tohoto prostředí, Wrath & Glory je snaha sjednotit vše pod jednu RPG hru, která umožní hraní libovolných příběhů z WH40K. Dějově je zasazena do období po vzniku Velké trhliny, takže hráči mají možnost hrát například i za nové mariňáky Primaris. Na výběr jsou ale taky služebníci Chaosu, Eldaři a orkové.

Zatímco předchozí RPG adaptace WH40K používaly systém odvozený z Warhammer Fantasy RoleplayWrath & Glory se od něj odklání a zavádí vlastní. Podobně jako předlohová wargame používá bank šestistěnných kostek. Hráči mají k dispozici body Wrath a Glory, gamemaster zase body Ruin. Těmito zdroji lze různě ovlivňovat výsledek činností, zvyšovat ničivost útoků a tak podobně.

Původní základní příručku Wrath & Glory Core Rules (2018) vydalo nakladatelství Ulisses. Byla ale problematická a špatně přijatá – hráči ji vyčítali leccos od špatného provedení ilustrací a knihy, přes zjevnou neotestovanost pravidel až po nedostatek informací k hernímu světu. Vydavatel se odmlčel a přestal hru podporovat. Hru i licenci koupil nový vydavatel Cubicle 7, který vydal revidovanou základní příručku Wrath & Glory Rulebook (2020) – systém je v jádru stejný, ale výrazně přepracovaný a vyladěný. Nový vydavatel začal hru podporovat početnou řadou rozšíření.

Rodina RPG her

4

Nové W40k RPG s novým systémem, které toho nabízí mnoho - tolik, že se to do základní knihy ani nevešlo, řekl bych. Chybí podrobnější popis fluffu, který svět více příblíží nováčkům. V této formě je hra určená spíše pro fanoušky W40k. Je zjevné, že autoři chystají mnoho rozšiřujících příruček, které přinesou další rasy, archetypy a úrovně. A doufám, že také popisy historie a planet, prostě nějakou inspiraci. No, jsem zvědav...

Více informací v mé recenzi na www.gediman.cz