Dark Tower (OAR, DCC)

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
2024
Konverze legendárního dobrodružství do DCC a výrazné přepracování

OAR7: Dark Tower je dobrodružství ze série Original Adventures Reincarnated, která přináší přetisky legendárních dobrodružství pro staré edice D&D a jejich revize pro novější hry. Tento díl je remakem oceňovaného rozsáhlého dungeonu Dark Tower (1979) od Jennell Jaquays a jeho konverzí do Dungeon Crawl Classics (DCC).

Stejně jako původní dobrodružství představuje rozsáhlý podzemní komplex tvořený věžemi dvou znesvářených bohů, které byly před dávnými časy zavaleny sesuvem půdy. Pozdější generace vykopaly průchody mezi oběma věžemi, čímž vznikla netradiční nelineární mapa: dva svislé dungeony (věže) a mezi tím patra tradičních vodorovných prostor. A na povrchu nad tím vším tábor hledačů pokladů, do kterého zrovna přicházejí hráčské postavy. Vzniká dynamické prostředí se znepřátelenými frakcemi a spoustou prostoru k průzkumu.

Novinkou v remaku je rozpracování nadzemní části do samostatného herního minisvěta se starověkým, egyptským laděním. Do hexové mapy jsou rozmístěné další dílčí lokace, zápletky i několik plnohodnotných dobrodružství. Původní megadungeon se tak stává středobodem širší kampaně, která se kolem něj může odehrát.

Produkt vyšel jako sada tří knih v pevné vazbě:

  • 1. svazek: Přetisk původního dobrodružství reprodukovaný z kvalitního skenu, doplněný o eseje, analýzy a vzpomínkové články.
  • 2. svazek: Konverze původního dobrodružství do Dungeon Crawl Classics s drobnými vylepšeními a doplněními.
  • 3. svazek: Kniha The Chosen Sons of Set, úplně nový obsah popisující širší okolí megadungeonu včetně tří dalších dobrodružství.

Samostatně ještě vyšlo několik dalších doplňků, viz ediční řada DCC Dark Tower.

Souběžně s touto verzí vyšla i konverze Original Adventures Reincarnated: Dark Tower pro D&D 5e (2024).

Kategorie produktu
Vydavatel

Obsahuje tyto produkty

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
5
Průměr: 5 (2 hlasů)
Hodnota
100.00
Dark Tower 1979 Dobrodružství Jedna z legend raného D&D, komplexní jeskyně s vnořenými dungeony