Star Wars RPG (D6, WEG) (1e, 30th Anniversary)

Vložil(a) Passingby dne 17. 08. 2022, 00:21
3
Průměr: 3 (1 hlas)
1987
Legendární RPG ze světa Star Wars

Kdysi dávno, v jedné velmi vzdálené galaxii... Postavte se tyranii galaktického Impéria, pilotujte lodi překonávající rychlost světla a se svým světelným mečem se v nelítostných duelech utkejte se zlověstnými Sithy.

Star Wars The Roleplaying Game, později označovaná jako Star Wars D6, je první hrou od vydavatelství West End Games s oficiální licencí pro svět Star Wars, která pokračovala i dalšími edicemi. Základní příručka počítá s tím, že hráči hrají za rebely bojující proti zlému Impériu, ale další doplňky rozšířily možnosti i na hraní vesmírných pašeráků, lovců odměn, imperiálních vojáků a dalších.

Hra je založená na jednoduchém dovednostním systému D6 System, vycházejícím z Ghostbusters RPG, kde hodnoty vlastností i dovedností přímo určují, kolika kostkami bude hráč házet. Pro rychlou tvorbu postavy je připraveno 24 archetypů, které si hráči ještě můžou přizpůsobit výběrem dovedností, nebo si můžou udělat postavu vlastní. 1. edice je obecně považovaná za nejjednodušší a nejvolnější, spíš než jiným simulačně zaměřeným hrám své doby se blíží vyprávěcím RPG. Na rozdíl od pozdějších edic nepoužívá explodující kostky.

Pravidla z původní základní příručky byla doplněna a revidována 4stránkovým letáčkem Rules Upgrade (1988) a příručkami Campaign Pack (1988, SWD6 „1.1e“) a Rules Companion (1989, SWD6 „1.5e“, např. pravidla pro měřítko soupeřů, rozšířená pravidla pro Sílu a další), které byly později zapracovány do 2. edice Stars Wars RPG (1992). Protože pozdější edice daly přednost zpřesnění a lepšímu vymezení pravidel před jejich jednoduchostí, je 1. edice mezi fanoušky Star Wars RPG pořád oblíbená.

K hraní je vedle základní příručky prakticky potřeba ještě alespoň příručka The Star Wars Sourcebook (1987), která obsahuje popis světa, výbavy, zbraní, vozidel, vesmírných lodí, vesmírných ras, postav z filmů atd. a jejich herní statistiky.

Pozdější držitelé licence na Star Wars RPG, Fantasy Flight Games, vydali v roce 2018 první edici v původní podobě znovu jako Star Wars 30th Anniversary Edition (sběratelské vydání základní příručky a The Star Wars Sourcebook).

Svět
Systém

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Star Wars Rules Companion 1989 Rozšiřující příručka Sborník nových pravidel pro Star Wars RPG 1e
0
Bez hodnocení
Star Wars Campaign Pack 1988 Rozšiřující příručka, Dobrodružství Příručka o vedení kampaní pro Star Wars RPG 1e
0
Bez hodnocení
Star Wars Sourcebook, The (1e) 1987 Příručka světa Základní příručka světa Star Wars pro 1. edici Star Wars RPG