Kovárna zuřivosti

Vložil(a) Markus dne 24.02.2021, 10:13

Forge of Fury, the

Vložil(a) Markus dne 24.02.2021, 10:06
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2000
Středně veliká jeskyně – opuštěný trpasličí komplex

Přede dvěma stoletími vyhnala velkého trpasličího kováře Durgeddina Černého a jeho klan z domova velká orčí a trollí horda. Útočníci vydrancovali pradávné trpasličí síně a zabili každého, koho dokázali chytit. Po letech kočování nalezli trpaslíci velký jeskynní systém pod Kamenným zubem, rozeklaným, stromy porostlým kopcem s holou skálou na temeni. Zde Durgeddin a jeho následovníci vybudovali pevnost Khundrukar. Orčí náčelníci shromáždili velkou armádu a vytáhli na Khundrukar. Po kutém obléhání trvajícím měsíce se orkové prokopali kolem trpasličích obranných postavení. Když konečně vtrhli do pevnosti, zabili, koho našli, a odvezli vozy plné kořisti. Dnes se stále čas od času vynoří v zemích kolem Kamenného zubu legendy o Durgeddinově pomstě (nebo Kovářově válce) a mimořádných zbraních, které trpaslíci v hněvu vykovali.

Dobrodružství pro dobrodruhy zhruba na 3. úrovni, volně navazující na The Sunless Citadel. Představuje jeskyni a trpasličí komplex o zhruba 50 popsaných místnostech.

Dobrodružství původně vyšlo v roce 2000 pro třetí edici D&D. Reedice pro pátou edici vyšla v roce 2017 jako součást sborníku Tales from the Yawning Portal a je dostupná i jako samostatné PDF.