Forge of Fury, the (D&D 5e)

Vložil(a) Markus dne 30. 03. 2022, 11:14
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2017
Středně veliká jeskyně – opuštěný trpasličí komplex

Přede dvěma stoletími vyhnala velkého trpasličího kováře Durgeddina Černého a jeho klan z domova velká orčí a trollí horda. Útočníci vydrancovali pradávné trpasličí síně a zabili každého, koho dokázali chytit. Po letech kočování nalezli trpaslíci velký jeskynní systém pod Kamenným zubem, rozeklaným, stromy porostlým kopcem s holou skálou na temeni. Zde Durgeddin a jeho následovníci vybudovali pevnost Khundrukar. Orčí náčelníci shromáždili velkou armádu a vytáhli na Khundrukar. Po kutém obléhání trvajícím měsíce se orkové prokopali kolem trpasličích obranných postavení. Když konečně vtrhli do pevnosti, zabili, koho našli, a odvezli vozy plné kořisti. Dnes se stále čas od času vynoří v zemích kolem Kamenného zubu legendy o Durgeddinově pomstě (nebo Kovářově válce) a mimořádných zbraních, které trpaslíci v hněvu vykovali.

Dobrodružství pro dobrodruhy zhruba na 3. úrovni, volně navazující na The Sunless Citadel. Představuje jeskyni a trpasličí komplex o zhruba 50 popsaných místnostech.

Tato verze určená pro D&D 5e je remakem a konverzí původní The Forge of Fury (2000), která vyšla pro třetí edici D&D. Nová verze dobrodružství vyšla v roce 2017 jako součást sborníku Tales from the Yawning Portal a je dostupná i jako samostatné PDF.

Kategorie produktu
Autoři

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Kovárna zuřivosti 2021 Petr „Chrochta“ Sečkař Čeština Odkaz

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
4
Průměr: 4 (1 hlas)
Hodnota
80.00
Tales from the Yawning Portal
Příběhy ze zejícího portálu
2017 Dobrodružství Sborník oblíbených dungeonů z celé historie D&D ve verzi pro pátou edici Čeština

4

Tato jeskyně je rozlehlá a vydrží na dlouho. Má atmosféru. Nejlepší vzpomínky mám na "překvapivý stůl" a dračici. Když byli dobrodruzi v koncích a nevěděli z které do které, tak švarný junák z družiny se obětoval a lačnou dračici svedl, aby tím zachránil zbytek družiny. :-)