Night of the Walking Dead

Vložil(a) Markus dne 16. 11. 2023, 09:16
0
Bez hodnocení
1992
Úvod do světa Ravenloft jako vyšetřování záhady točící se okolo hřbitova

Na deštěm promáčeném hřbitově postává skupinka lidí okolo rakve omotané těžkými řetězy. „Sešli jsme se zde, abychom truchlili nad ztrátou Jeana de Cardeau,“ provolává vesnický kněž. „Pomodleme se, aby jeho odpočinek byl věčný a aby se nikdy nevrátil.“

RQ1: Night of the Walking Dead je 32stránkové dobrodružství ze světa Ravenloft pro postavy na 1. až 3. úrovni v druhé edici AD&D. Odehrává se v bažinách zamořené zombiemi a je zamýšlené jako úvod do tohoto herního světa. Hráči odhalují záhadu, která je koncipovaná jako kombinace dějových událostí a závěrečného volného průzkumu tradičního dungeonu (hřbitova).

Dobrodružství zahajuje sérii RQ - Ravenloft Quest, ale zároveň dějově navazuje na předchozí třídílnou sérii RA - Ravenloft Adventures.

Zároveň zahajuje příběhovou linku Grand Conjunction, která vyvrcholí změnou celého světa. Potíž s touhle příběhovou linkou je, že dobrodružství v sérii RA RQ se kvůli příliš rozdílnému určená úrovní nedají hrát v pořadí, v jakém vycházela. Odpovědí hráčské komunity bylo přeskládat jejich pořadí. V novém pořadí by Night of the Walking Dead bylo prvním dílem kampaně Grand Conjunction. Děj pokračuje v Touch of Death (1991).

Kategorie produktu
Svět
Autoři
Vydavatel