Masks: A New Generation / Masky: Nová generace

Vložil(a) KDolecek dne
5
Průměr: 4.3 (4 hlasů)
2016
Hra za teenage superhrdiny, kterým se pořád někdo snaží říkat, kým by měli být

Masks: A New Generation (česky vyšlo jako Masky: Nová generace) je superhrdinské RPG, ve kterém tým mladých superhrdinů bojuje s padouchy, zachraňuje životy a snaží se přijít na to, kým jsou. Vše se odehrává v prostředí největšího a nejúžasnějšího města na světě, Halcyon City, kterým se prohnaly už tři ustanovené generace superhrdinů a dinosauři, polobozi, mimozemšťané ani cestování v časem tu už nikoho nemůžou překvapit. O to těžší je najít si vlastní místo a prostor.

Hra běží na systému Powered by the Apocalypse. Zvládá všechny hlavní typy superhrdinů, ve své fikční historii reflektuje vývoj superhrdinského žánru jako takového a kromě nadlidské akce má také mechaniku, která určuje, kdo má nad kým vliv (čí názory na vás mají dopad), který se dá použít k proměně vašich atributů. Takže když vás máma seřve, že jste nezodpovědní a měli byste si víc hledět školy, pravděpodobně se vám zvedne Freak (atribut pro podivné a nadpřirozené) a klesne vám Mundane (atribut pro běžné, lidské).

Vydavatel

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Masky: Nová generace 2023 Zuzana Komprdová Casa de Locos Čeština Odkaz

4

+Jednoduché a zábavné

+Nápadité konflikty (nálepky jako NORMÁL vs. PODIVÍN kdy jde o rozpor mezi těmi divnými a společností)

 

-Velký důraz na dospívání takže dítě hrdina nebo dospělý hrdina nebudou mít místy adekvátní uplatnění schopností/postihů.

-Místy jsou obrázky moc hluboku ve vazbě a pak divně přechází na druhou stranu (v pdf to asi vypadalo cool ale takhle to trochu kazí dojem)

 

Napadlo mě v tom hrát Boku no Hero Academia (anime Moje hrdinská akademie). 

Existují i další cool příručky (pokročilé a mají složitější pravidla) jsou jen v angličtině a jsou celkem drahé. Což nekazí český překlad a produkt jako takový.

Hranost 23
5