Thirsty Sword Lesbians

Vložil(a) Kasai-Taliesin dne
5
Průměr: 5 (5 hlasů)
2020
Queer příběhy akce, emocí a zábavy

Thirsty Sword Lesbians je hra zaměření na vyprávění queer příběhů s přáteli. Pokud máte rádi lesby s meči, jste na správném místě. Souboj s mečem může skončit líbáním, čarodějnice může získat svou moc tím, že pomůže ostatním najít lásku, a kolem potulných dohazovačů létajících ze systému do systému lze postavit celou kampaň.

Hra nemá pevně daný žánr ani svět, ale obsahuje několik vzorových prostředí k přímému použití nebo inspiraci.

Je postavená na systému Powered by the Apocalypse.

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
5
Průměr: 5 (1 hlas)
Hodnota
100.00
Advanced Lovers & Lesbians 2022 Rozšiřující příručka, Dobrodružství Rozmanité materiály, nové playbooky a scénáře pro Thirsty Sword Lesbians

5

Disclaimer na začátek: nejsem moc fanda PbtA her. Přijde mi, že jejich mechaniky vytrhávají z imerze a zpomalují čas při vyhodnocování výsledků, oproti trad. games (rozumněj minimal rules osr :D ) -> prostě, je tam na mě příliš textu na deníku, moc možností při vyhodnocování úspěchů/neúspěchů apod.

ALE já si tuhle hru hrozně užil! :D A to jsem jí ani nechtěl hrát (pbta lesbičky? no thanks...).

Je šíleně hravá,  akční, over the top, barevná, cheesy a exotická. A tak nějak jsem pochopil proč mi tady PbtA dost sedlo. Protože všechny ty speciální movy, výsledky, schopnosti, apod. jsou tak dobře navázané na téma hry, že mi pomáhali vést postavu tak, aby zapadala to tématu.

Takže během chvíle sedělo kolem stolu sedm chlapů, bavili se o svých vnitřních pocitech a popisovali eskapády queer pirátské posádky plující v oblačném korábu.

Věřím, že bez těch spešl moves atd. by to bylo rozhodně těžší (alespoň pro mě, nejsem zvyklý hrát tiché, nesmělé dívky co utekla z internátní školy k pirátům, odhodlaná najít smysl svého života).

Příjemné překvapení, vážně si v tom chci zahrát mini-kampaň a pořádně do hloubky prozkoumat pocity mé pirátky.... :D

5

Tento systém je zajímavý už svým vznikem a tak mi dovolte se trochu rozepsat.

Za mořem v Americe vyšel modul s Cthulhu tématikou pro systém Fate. Nic neobvyklého, svět byl zničen a některé postavy cestují v čase aby tomu zabránili s postavami ze současnosti. JENŽE na začátku je v úvodu psáno o Lovecraftovi jako o homofobovi, rasistovi atd. V té době kdy žil Lovecraft to bylo normální smýšlení ale známe Ameriku, lidi to začali kritizovat a bylo naznačováno jak podporují smýšlení proti LGBT. Evil Hat mělo najednou nedobré jméno. A teď ta vtipná část, když máte systém který zmiňuje hororového velikána ale komunita jej odsuzuje za tehdejší smýšlení můžete za A) Pokusit se vysvětlit že vy to nepodporujete a že to je jen zmínka o autorovi z jehož děl to vychází. za B) Smazat úvod z výtisků v pdf a udělat 2 vydání s jakousi omluvou. za C) Vytvořit úplně nový rpg systém přímo pro LGBT+ komunitu, duhový pro všechny. Ano za C je správná odpověď!

A teď k systému který jsem se rozhodl i s dalšími přeložit (jakštakš).

Využívají se schopnosti podobné z jiných rpg velikánů (Grace-přeloženo jako Udatnost- Síla, dále Ladnost-Obratnost, Cit-Charisma, Důvtip-Inteligence, Duše-Moudrost), a povolání která nápadně mají také určité achetipální podobnosti jako některá povolání v DnD (třeba Beast-Bestie je typický barbar,dále  je tam i bojovník, čarodějka, zloděj, bard a kouzelník...). Což dost ulehčuje orientování v tom růžovém světe. 

Celý systém je založen na funkci Vazeb. Máte vazby na své přátele i nepřátele, když máte 4 můžete je proměnit za tajemství které o sobě neví ani oni sami. Takže to nabádá více k roleplayi a motivuje poznat i své nepřátele. Boj je vyčerpávající fyzicky ale i psychicky takže bude vždy potřebovat psychickou podporu. Hází se 2k6 a pod 6 je neúspěch (nebo to trvá déle, 7-9 je kombinovaný výsledek(malá komplikace), 10+ je úspěch (získání něco navíc). V boji i když hodíte nad 10 tak dostanete od nepřítele nějaký postih což opět motivuje věci víc řešit. Stavy tu hrají velkou roli.

Celkově je to zajímavý koncept jen mě mrzí jakou formou je prezentovaný pro úzkou cílovou skupinu. Hra výslovně odrazuje bílé heterosexuální muže a hádejte kdo má odstreamováno 4 hodiny a překládá to? 3 Bílí hetero muži. Nemám proti komunitě nic a ni proti LGBT, jde mi o ten nesmylný tah a pokus o odvedení pozornosti, jakési vykoupení.

Sytém jde použít pro pohádkové výpravy nebo příběhy kde chcete více diplomacie/romantiku a míň sekání okolo sebe. S lepší interpletací by oslovil víc lidí.