Rapscallion

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
2019
Vyprávěcí hra o posádce pirátské lodi ve fantasy světě

Rapscallion je fantasy hra, ve které hráči představují bodrou posádku pirátské lodi, co se snaží obstát proti nepříznivým větru osudu, královskému námořnictvu i pirátským králům, kteří jí jdou po krku. V téhle pirátské hře ale figuruje i magie a mořské nestvůry!

Hra stojí na systému Powered by the Apocalypse (PbtA). Každý z hráčů si pro svoji postavu zvolí jeden „playbook“ (archetyp) reprezentující různé funkce na lodi. Hráči si můžou postavy přizpůsobit zajímavými možnostmi – například se stát šlechticem na útěku před povinnostmi nebo mechanickým golemem, jehož oživil zlý pán. Jak je v PbtA zvykem, základní strukturu hry tvoří „tahy“, tedy předem definované akce a postupy jejich vyhodnocení, které se spouští v konkrétních situacích. Tady jsou rozdělené na tři typy: tahy v akci, tahy na lodi a tahy při odpočinku.

Hra vyšla nejdřív v předběžné verzi Rapscallion Ashcan Edition (2019), později vznikla jiná ukázková – a stále ještě předběžná – verze pravidel Rapscallion Quickstart (2023). Na plné, finální verzi se zatím pracuje.

Vydavatel

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Rapscallion Quickstart 2023 Alternativní základní pravidla Zdarma dostupná, ukázková pravidla hry Rapscallion
0
Bez hodnocení
Rapscallion Ashcan Edition 2019 Alternativní základní pravidla Původní předběžná verze pirátské hry Rapscallion