Markusovo DCC Lankhmar

Vložil(a) Markus dne 24. 05. 2021, 23:05
0
Bez hodnocení
2021
Česky psaná varianta pravidel DCC

Markusovo DCC je česká domácí varianta pravidel Dungeon Crawl Classics (DCC). V téhle dobrodružné hře v žánru sword & sorcery hráči představují morálně rozporuplné tuláky, hazardéry, zlodějíčky, blázny a výjimečně i hrdiny, kteří za pomoci meče, magie, štěstí a alkoholu překonávají nevšední nástrahy na fantastických místech.

Bezmála 90stránkový dokument je kompilací pravidel hry Dungeon Crawl Classics (DCC), jejího rozšíření DCC Lankhmar a bezpočtu osobních úprav, doplňků, zjednodušení a různých drobností vykradených po různu z internetu. DCC vybízí k tomu, abyste si hru poskládali po svém, a tohle je přesně ono – osobní skládačka.

Pravidla nejsou úplně soběstačná, při jejich hraní je nutné přebrat popisy kouzel z původního DCC. Jinak příručka obsahuje vše potřebné k hraní. Pokud si chce Sudí vytvářet vlastní dobrodružství a nejen hrát předpřipravená, hodí se využít i základní příručku DCC a doplňující produkty, protože ve srovnání s těmito zjednodušenými pravidly nabízejí i spoustu doplňkového „obsahu“, jako jsou různé příšery, bohové, patroni atd.