Hunter: The Reckoning (5e)

Vložil(a) Markus dne 18. 01. 2023, 15:04
0
Bez hodnocení
2022
Hra za smrtelníky, kteří v temné alternativě současnosti bojují proti netvorům

Hunter: The Reckoning s označením „pátá edice“ je novou, ve skutečnosti druhou edicí hry Hunter: The Reckoning (1999) – označení „pátá“ nese z toho důvodu, aby se číslování shodovalo s pátou edicí Vampire: the Masquerade (2018).

Hra je zasazená do klasického světa World of Darkness, temné alternativy současnosti, ve které se mezi lidmi potají pohybují upíři, vlkodlaci, podvrženci a další nadpřirozené bytosti. Hráči se ujímají role smrtelníků obdařených mimořádnými schopnostmi, kteří proti nadpřirozeným netvorům bojují. Na rozdíl od jiných her ze série World of Darkness nemají „lovci“ žádné klany, cechy, tradice atd., takže se nesdružují do frakcí a hra je ve výsledku přímočařejší. Zato proti nim stojí mocné organizace i extrémně nebezpeční nadpřirození jedinci.

Pravidly hra spíš než ze svého předchůdce vychází z páté edice Vampire: the Masquerade. Postavy jsou definované základními vlastnostmi a dovednostmi, jejichž sečtením vznikne pool desetistěnných kostek, kterým se hází a počítají se úspěchy (6 a víc). Metaherní měna bodů vůle umožňuje přehazovat nepovedené hody. Skupina taky společně sdílí pool „kostek zoufalství“, které si hráči můžou přidávat k hodům, ale jejich používání může přinášet nepříjemné následky. Speciální schopnosti zvané „edges“ umožňují hráčům vybrat si pro svoji postavu něco mimořádného, od přístupu k běžně nedostupné výbavě, přes hackování nebo našeptávání zvířatům až po lehce nadpřirozené schopnosti typu cítění nepřirozeného.