Hero Wars

Vložil(a) Markus dne 09. 07. 2021, 10:57
0
Bez hodnocení
2000
Příběhová hra na hrdiny, kteří zápolí proti bohům ve fantastickém světě Glorantha

Ve hře Hero Wars se hráči vžívají do role hrdinů, kteří se vypravují na dobrodružství jak ve světě smrtelníků, tak ve světě bohů. Hra je zasazená do světa Glorantha, který zhruba odpovídá naší době bronzové a klade velký důraz na náboženství a mytologii.

Tématicky hra navazuje na RuneQuest a pochází od jeho spoluautora a otce Gloranthy, Grega Stafforda. Je výsledkem dlouhých peripetií s právy a licencemi. Zatímco práva na RuneQuest držel nový vydavatel, licence na svět zůstala Staffordovi. Ten byl nespokojený s tím, jakým směrem se RuneQuest pod novým vydavatelem ubírá, a tak mu odebral licenci na Gloranthu a rozhodl se pro svůj svět vytvořit úplně novou hru ve spolupráci s vyhlášeným designérem Robinem Lawsem. Stafford chtěl hru pojmenovat HeroQuest, ale nemohl, protože práva na tento název držel někdo ještě úplně jiný.

Zatímco RuneQuest byl tradiční, simulační systém, Hero Wars je hra „příběhová“. Hráči můžou své postavy popsat libovolnými slovy, která se pak stanou jejich „statistikami“. Stejně volný je i systém dovedností, kde dovedností může být jakékoli popisné slovo. Jednotný vyhodnocovací systém řeší všechny konflikty úplně stejně, od souboje po jiné formy interakce. Navíc je hra škálovatelná a umožňuje hrát postavy od smrtelníků až po polobožské hrdiny.

Když se uvolnila práva na název HeroQuest, vydali autoři novou, přepracovanou edici už pod názvem, který od počátku zamýšleli: HeroQuest (2003).

Rodina RPG her
Svět
Autoři
Vydavatel