Mythras / RuneQuest (6e)

Vložil(a) Markus dne 12. 07. 2021, 10:23
0
Bez hodnocení
2012
Šestá edice hry RuneQuest, později přejmenovaná na Mythras

Fantasy hra na bájné hrdiny, kladoucí důraz na mytologii a zasazená do obdoby naší doby bronzové. Systémově navazuje na předchozí edice RuneQuestu, ale není zasazená do světa Glorantha. Místo toho předkládá obecnější pravidla pro hraní ve fantasy „době bronzové“, kdy si postavy např. volí z kulturních původů jako „barbar“, „nomád“ nebo „civilizovaný“. Pro hru pak vyšla řada rozšíření adaptující ji na konkrétní světy, od „mýtické Británie“ nebo „mýtického Říma“ až po klasické fantasy prolézání jeskyní.

Hra se původně jmenovala RuneQuest (šestá edice). Pochází od autorů RuneQuestu II (pátá edice hry), kteří se rozešli s předchozím vydavatelem, založili nové vydavatelství a koupili licenci na RuneQuest, aby si hru mohli vydat po svém. Systémově se jedná o lehkou revizi a vylepšení RuneQuestu II.

Později nakladatel přišel o licenci na název „RuneQuest“ a vydal hru ve víceméně nezměněné podobě jako „Mythras“. Licence na RuneQuest se mezitím vrátila nakladatelství Chaosium, které vydalo sedmou edici RuneQuestu, opět zasazenou do světa Glorantha.

Rodina RPG her

Produkty pro tuto hru

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Classic Fantasy 2016 Rozšiřující příručka Rozšíření, které adaptuje hru Mythras na žánr klasického dungeon crawlu jako z D&D