Fate System Toolkit

Vložil(a) Sirien dne
5
Průměr: 5 (4 hlasů)
2013
Sada alternativních mechanik a návodů pro tvorbu vlastních hacků a úprav

"Dodatečná základní" příručka Fate, která ukazuje, jak upravovat, zcela měnit nebo rozšiřiřovat Základní (nebo i Zrychlená) pravidla Fate tak, aby co nejlépe sedla požadavkům prostředí, žánru, stylu nebo prostě jen herních preferencí té které skupiny. Obsahem Systémových nástrojů jsou game-designové poznámky dále prohlubující vhled do toho, jak Fate funguje a jak je zamýšlen, ukázky možných způsobů, jak systém "hackovat", stejně jako několik ukázkových před-připravených úprav systému, včetně pěti velmi rozdílných magických systémů.

Přiručka se konkrétně věnuje, mimo jiné:

  • Nastavování, úpravám a variacím všech základních prvků Fate - aspektům, stresu a následkům, dovednostem (přístupům, rolím...) i trikům, stejně jako "vedlejším" prvkům jako jsou např. stres nebo zóny, a to jak co do možností úprav a změn, tak co do možností spojování a přepracovávání popř. úplného nahrazování jinými řešeními
  • Otázkám žánru a stylu, zejména co do nastavování síly postav a jejich rozvoje
  • Nástřelům klasických RPG prvků jako jsou rozdílné rasy nebo povolání a úrovně v jinak "dovednostním" Fate
  • Tvorbě systémů pro specifické situace, jako jsou např. honičky, sociální souboje, bojová umění nebo magické systémy
  • Dalším možnostem práce se Specialitami
  • Dalším možnostem práce s protivníky (nestvůry aj.)
  • Mnohému dalšímu (akce jednotek, mini-wargaming, otázky měřítka, používání odlišných kostek, hraní hororu a jiných specifických žánrů atd. atd.)
Určeno po hru
Kategorie produktu
Autoři

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Fate Systémové nástroje 2015 Petr „sirien“ Mazák Čeština Odkaz

Je obsaženo v těchto produktech

Průměrné hodnocení Název Vydáno Kategorie Jazyk
0
Bez hodnocení
Český překlad Fate SRD 2019 Alternativní základní pravidla Fanouškovský český SRD dokument s obsahem příruček Fate 4.0 a Fate Star Wars Čeština

5

...v podstatě druhá část základní knihy. Základní pravidla (popř. Zrychlená pravidla) ukazují základ toho, jak Fate funguje. Systémové nástroje ukazují, jak je snadno přeměnit v cokoliv jiného. Stranou průvodce jednotlivými mechanikami pravidel obsahují i sadu velmi rozdílných předpřipravených magických systémů, sci-fi rozšíření, speciálních válečných mini-her atp.

Bohužel, obecně platí tytéž výtky, co ke knize Základních pravidel. Dávám ale 5*, protože pravda je, že tahle kniha je vzor toho, jak podobné příručky psát a jak dát hráčům možnost aby ze hry získali co nejvíc (srovnatelná snad jen s nWoD mirrors).

Na základní Systémové nástroje navazují další příručky tematických Systémových nástrojů (Vesmírné nástroje, Hororové nástroje atd.) - bohužel, kvalita trochu kolísá a je cítit, že jejich autoři nejsou původními autory Fate a jejich vhled do systému je o něco menší. Ale o tom jindy.