Fall of Delta Green, The

Vložil(a) Markus dne 19. 01. 2022, 22:33
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2018
Hra o tajné organizaci bojující proti Cthulhu v 60. letech

The Fall of Delta Green je RPG hra vyprávějící příběhy o tajném programu vlády USA zvaném Delta Green, který v průběhu 60. let 20. století bojuje s hrůzami z mýtu Cthulhu po celé zeměkouli. Hráči se stávají agenty tajného vládního programu v době, než bude v 70. letech oficiálně zrušen, a loví záhadné tvory pod Atlantským oceánem, likvidují nebezpečné umělce v San Franciscu nebo se noří do děsivých hlubin vietnamských džunglí.

Hra bere námět původního herního světa Delta Green (1996) a pozdější hry Delta Green: The Roleplaying Game (2018) a adaptuje ho na systém GUMSHOE. Hráčské postavy jsou kromě tradičních součástí tohoto systému, jako jsou dovednosti, definovány i svojí vojenskou minulostí a současným zaměstnáním v americké administrativě. Pravidla jsou ovšem stručná a zabírají jen minimální část knihy.

Drtivá většina základní příručky je věnovaná popisu reálií herního světa. Zatímco tradiční svět Delta Green se odehrává v devadesátých letech, v této hře je předsunutý do let šedesátých. Hráči dostanou popisy spousty záhadných monster z mýtu Cthulhu a taky průvodce Spojenými státy a jihovýchodní Asií. A samozřejmě dobovým arzenálem.

Systém
Autoři
Vydavatel