Monster of the Week

Vložil(a) KDolecek dne 01.06.2021, 15:20
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2012
Hra na lovce monster, od upírů přes fae po roboopice

Monster of the Week je akční RPG s prvky hororu pro 3–5 lidí. Hra je přímo inspirována televizními seriály založenými na tropě „každý týden jiné monstrum“, jako jsou Buffy, Supernatural nebo X-Files.

Hra je postavená na systému Powered by the Apocalypse. Hráči si vybírají archetypy (playbooky) jako „Vyvolený s osudem“, „Profesionál z agentury“, „Nadpřirozenými silami požehnaný“, „Člověk s nezvladatelnou magií“ a další. Vzniklá skupina může být třeba tým vládních agentů, rodina cestujících lovců, tým kolem vyvoleného nebo jiné. Vaším cílem mohou být upíři na Balkánu, vlkodlaci, fae, kybernetické opice, mimozemšťani, hnus z jiné dimenze, čupakabra nebo cokoli jiného, co chcete lovit. Pro hru existuje velké množství oficiálních i fanouškovských rozšíření, především dodatečné playbooky.

Původní verze hry vyšla v roce 2012 pod nakladatelstvím Generic Games. Doplněná a upravená verze, někdy označovaná jako Monster of the Week - Revised vyšla v roce 2015 pod nakladatelstvím Evil Hat Productions.

Designér

4

Žánrovka, která dělá přesně to, co od ní chci – dokonale simuluje RPG verzi jednoho dílu Buffy. Akce střídá vyšetřovací části, oboje dobře ubíhá a nezasekává se. Pravidla jsou snadná k pochopení a rychlá k naučení. V playboocích přesně poznávám postavy ze seriálů a knih.  Velká spokojenost.