Star Wars: Edge of the Empire

Vložil(a) Gediman dne
4
Průměr: 4 (5 hlasů)
2013
RPG z prostředí Star Wars

Nové RPG z prostředí Star Wars. Odehrává se v období po Epizodě 4 a zaměřuje se na drsný život na okrajových sektorech, kde vláda Impéria není tak silná. Hráči hrají za lovce odměn, pašeráky a nejrůznější dobrodruhy. Na výběr je tu z několika známých ras, včetně droidů. Tvorba postavy zahrnuje i systém „závazků“, které nejenže dokreslují postavu, ale navíc mohou zasáhnout do příběhu hry jako nečekaná komplikace. Systém je založen na kostkovém banku. Kostky se tady ale nepoužívají k podhazování nebo přehazování hodnoty, místo čísel nesou symboly. Pokud padne více pozitivních symbolů než negativních, postava v činnosti uspěla – přičemž některé symboly ruší jiné a některé mají dodatečné efekty.

Svět

3

Hra je to výborná. Líbí se mi systém tvorby postavy a výsledky, které z hodů vychází. Přesto mi přišlo, že systém, ač výborně propracovaný, dost překáží hernímu prožitku. Ze hry se pak stává spíše přemýšlení o tom jak sadu kostek vyhodnotit, než rozvoj příběhu a děje.

A teda taky nemám rád FFG úchylku na kostky se zvláštními symboly.

5

Narative Dice system je jedna z najlepších vecí ktoré FFG kedy prinieslo. Star Wars možno nemá tak premakaný magický systém napríklad ako Genesys samotný, ale ak máte radi Mandaloriána, alebo pocit Space Truckingu, to to je systém pre Vás!Jednoduchý, svižný a s plnou výbavou a pravidlami pre všetko od Vesmírnych bitiek až po intímne rozhovory a drogy. Hra je stavaná ako film, s relatívnymi hodnotami ako aj scénami a efektami. V základe je hra veľmi príjemná a čo sa týka rozšírení o ne tiež nie je núdza. Aj na vysokých úrovniach zostáva veľmi pekne balancovaná a aj hrdinovia galaxie nikdy nie sú nepriestrelný... 

5

Mno, nebudu to natahovat. Pravidla jednoduchá, i když vyžadují ty speciální kostky. Jsou tu pravidla pro boj vozidel, letadel, vesmírných stíhaček i lodí, což je ale u SW prostě nutnost. Nemám v podstatě žádné výtky, takže dávám plný počet... Více informací v mé recenzi na www.gediman.cz.

Hranost 23
7