Eat the Reich

Vložil(a) KDolecek dne
4
Průměr: 4 (2 hlasů)
2023
Hra za upíří komando s úkolem vypít Adolfa Hitlera

Eat the Reich je akční hra zasazená do alternativní reality roku 1943, ve které nacisté dobývají Evropu a svět nejen díky technologické, ale i okultní převaze. Hráči se stanou upíry a upírkami ve Spojeneckém komandu, které je poslední nadějí svobodného světa na vítězství. Jejich jedinou misí je vydláždit cestu z krve, vnitřností, kostních úlomků a jiných kousků nacistů napříč Paříží až do zeppelinu nad Eiffelovou věží, kde mají za úkol vypít Adolfa Hitlera a destabilizovat tak nacistický válečný aparát. 

Hra obsahuje konkrétně vymezený scénář, pro který doporučuje dvě až tři sezení po dvou hodinách, s šesti připravenými postavami, ze kterých si mohou hráči vybrat. Nastíněno je 18 lokací napříč Paříží, kde se obětí upířího ultranásilí a masakru mohou stát jak běžní němečtí vojáci, tak Übermenschen – výsledky nacistických pokusů, které se dokážou upírům postavit v rovném boji. 

Pravidla používají systém zvaný Havoc Engine. Postavy jednají v pořadí, které určuje vypravěč. Hráči krátce popíšou, o co se pokouší, a na základě toho vyberou vhodnou statistiku (Střelba, Plížení, Podfuk...), která určí základní počet šestistěnných kostek v poolu. Za využití předmětů, speciálních schopností a narativních podmínek (brokovnice je lepší zblízka) pak dostávají bonusové kostky. Za hozené úspěchy, (pokrácené o úspěchy, které hodí GM za nepřátele) pak přebírají vyprávěcí pravomoce – popisují, jak masakrují nacisty, podporují ostatní postavy, pijí krev nebo pracují na cíli dané scény. Systém pracuje s předměty na omezený počet použití a metaměnou Krve použité k aktivaci speciálních schopností a k léčení. Snaží se především o svižnost, která by umožnila nepřetržitou, krvavě přepálenou akci. 

Autoři

Externí recenze a shrnutí