Dračí doupě – Pravidla pro pokročilé

Napsal uživatel Markus dne 11.06.2020, 10:02
1
Průměr: 1 (1 hlas)
1992
Pravidla DrD pro 6. až 15. úroveň; nově se zabývají i dobrodružstvími pod širým nebem

Pravidla pro pokročilé navazují na pravidla pro začátečníky a popisují pokyny pro hráčské postavy na 6. až 15. úrovni. Šestice povolání ze základních pravidel se tu větví a každé povolání od 6. úrovně má dvě možné cesty (vlastně podpovolání), kterými se může dál ubírat. Teprve „pokročilí“ vypouštějí družinu z jeskyně do širého světa a obohacují hru o systém dovedností a pravidla pro „dobrodružství pod širým nebem“. Dobrodruzi jsou už natolik mocní a majetní, že putují napříč celým královstvím, poznávají dálné kraje a získávají si slávu. Dočteme se, jak cestovat, lovit zvěř, plavit se po moři a jinak krátit čas v krajině.

Jako jiné základní příručky pro DrD, i pravidla pro pokročilé se dělí na Průvodce hrou, který popisuje dovednosti postav a schopnosti hráčských povolání, a Příručku Pána jeskyně, která radí PJ s vedením hry a popisuje další pravidla, která by hráčům měla zůstat „tajná“. 

V průběhu let vycházela pravidla pro pokročilé v několika reedicích

  • verze 1.1 (1992)
  • verze 1.2 (1993)
  • verze 1.3 (1995)
  • verze 1.5 (1998)
  • verze 1.6 (2001)
Určeno po hru
Kategorie produktu
Vydavatel

1

Zatímco pravidla pro začátečníky jsou jakžtakž jednoduchá a elegantní, pravidla pro pokročilé naplno uvrhla Dračí doupě do éry pomýleného designu, který stojí na čím dál více výpočtech a subsystémech. Dovedností systém a dobrodružství pod širým nebem jsou sice velké lákadlo, ale jsou implementované tak blbě a „matfyzácky“, že to až bolí. Pokročilí dělají ze hry domácí úkol z matematiky.

Své dojmy jsem shrnul v recenzi po 20 letech.