CBR+PNK: Augmented

Vložil(a) Markus dne
0
Bez hodnocení
2023
Strohé kyberpunkové RPG v netradičním formátu pamfletů

CBR+PNK je hra pro jednorázová sezení v žánru kyberpunku. Hráči se stanou týmem „runnerů“ – všelijakých žoldáků, zločinců a aktivistů žijících na hraně společnosti ve stínu drsného, násilného světa. Vyšla v netradičním formátu pamfletů, kdy celou hru tvoří sada bohatě ilustrovaných rozkládacích brožur, z nichž každá představuje jinou část pravidel, herního světa nebo třeba připravený scénář. Brožury se dají modulárně kombinovat a volit, které z nich se při hře zrovna budou používat.

Pravidly je hra zjednodušenou variantou systému Forged in the Dark, ale pořád si zachovává jeho komplexitu. Postavy nemají pevně zadefinované „playbooky“, místo toho si hráč pokládá vlastní postavu kombinací „přístupů“ (nahrazují atributy), „dovedností (nahrazují akce definované playbookem) a cyberwaru. Dále už ve hře figuruje většina tradičních prvků Forged in the Dark: hodiny zajišťující gradaci děje až v vyvrcholení na konci sezení, herní metaměnu stresu a s ní spojenou možnost vzdorovat následkům neúspěchu, abstrahovaný inventář...

Verze nazvaná Augmented je už druhou „edicí“ hry. Navazuje na původní CBR+PNK (2021), který vznikl jen v podobě strohého 4stránkového PDF dokumentu, a výrazně ho rozšiřuje i upravuje jeho pravidla.

Autoři
Vydavatel

Externí recenze a shrnutí