Bertelkem

Vložil(a) Perthorn dne 08.07.2020, 10:21
4
Průměr: 3.3 (4 hlasy)
2018
Strašidelné dobrodružství o hrůzách zapomenutých ve staré pevnosti

„Včera, před bouří, mne myšlenky zavedly zpět do dětství. Vzpomněl jsem si na Rilond a na lesk chrámových věží při západu slunce. A také na večerní modlitby a starého Adimuse, který nás učil víře. Ještě dnes mi vhlavě zní jeho varování, že zlo nelze léčit zlem. Ó, jak se mýlil. Je to jen otázka síly. Stojíme tu s bratrem před branami sfér a skrze ně vládneme samotnému peklu. Jsme ukázkou toho, že lze vyhánět čerta ďáblem. Stačí k tomu mít odvahu a držet ho zkrátka.“ (dochovaný zápis zdeníku theurga Sarga)

V tomto dobrodružství se družina vydá pátrat po útočnicích, kteří napadají lesní cestu. Vše bude nakonec jinak a pátrání je zavede do staré pevnosti Stolberg...

Bertelkem je krátké hororové a bojově laděné dobrodružství ve kterém je družina vyslána zabezpečit obchodní cestu. V porostu však objeví zapomenutou pevnost ve které se něco skrývá...

Určeno po hru
Kategorie produktu

1

Poté, co se prokoušete tunou (a tunou, a další TUNOU) herně naprosto a dokonale zbytečného balastu (desítky normostran, začínám poznávat Tirusův rukopis),  tak dostanete - nekecám - strorku na 2 A4, která by šla dál zestručnit na půl stránky zápisu a jednu tabulku se statama monster.

Tužku, zvládnu to na jeden řádek: Zjistěte co se stalo v pevnosti - půjdete lesem, potkáte pár nemrtvých, narazíte na hrad, je tam DrD Hrůza (/ neviditelný démon).

WOW. Hlavně, že na konci Tirus opět nezapomene uvést, že sepsání podobného skvostu je tvrdým testem mistrovského vypravěčství a literárních schopností.

5

Dobrodružství se mi osvědčilo, pro družinu začátečníků, když jsem zrovna neměl čas na přípravu. Díky časově ose, logickým navaznostem jsem jako PJ, potřeboval 15 minut přípravy a hráči se skvěle bavili. Navíc nám to sloužilo jako inspirace ke kampani.

Můžu vřele doporučit 

3

Postavy se vydávají na úkol zaručit opět bezpečnost na cestách mezi městy, překvapení které na ně číhá je ale rozhodně nepotěší. I když může družina kdykoliv couvnout, postavy které může potkat a předměty které může nalézt ji budou motivovat to nevzdat. A garantuju vám, že když budete napětí správně dávkovat, tak až hráči dorazí do opuštěné pevnosti, budou podělaní strachy. :)

Příběh je jednoduše prezentován bohatým pozadím lesa, historickou časovou osou a výčtem míst, které je možné navštívit. Trochu mi schází větvení celé dějové linky ale na turnajové dobrodružství v tomto settingu to tolik nevadí, navíc atmosféra a zasazení příběhu jsou dobře zmáknuté a poslední lokace dává vypravěčům tak strašně volné ruce v tom, kam až je možné toto dobrodružství rozvést, že je skoro škoda si závěr maličko neohnout a nevyužít toho (osobně to pro mě byl start tažení na dalších 8 sezení).