Asterion (hlavní modul)

Vložil(a) Markus dne
4
Průměr: 3.8 (9 hlasů)
1999
První základní sada pro hraní ve světě Asterion

První základní modul pro hraní ve světě Asterionu. Obsahuje přehled základních principů světa, ras žijících na Asterionu, historických událostí především a geografický průvodce soustředěný na jižní kontinent Tara, který je právě znovuobjevován a oslidlován. Jednotlivé oblasti jsou popsané spíš obecněji s tím, že podrobnější popis bude následovat v rozšiřujících modulech. Krabice obsahuje:

  • Základní modul, 128 stran. Popisuje historii, legendy, politické a zeměpisné uspořádání.
  • Ilustrovaný bestiář, 44 stran, myšlenkových bytostí - magických tvorů vznikajících z lidských emocí.
  • Mapy obou kontinentů
  • 40stránkový sešit s pravidlovou aplikací pro Dračí doupě 1.5

V roce 2006 vyšel obsah tohoto modulu v revidované podobě jako součást modulu Asterion: Čas temna.

Určeno po hru
Kategorie produktu
Svět
Vydavatel

2

Přehledné uspořádání, čtivé poznámky a základní informace. Trochu se vysmívám větě "teoreticky můžeš začít hrát i s pouhým Hlavním modulem.". 

Trochu mi to přípomíná jak mi bylo jednou vysvětlováno jak se připravuje vypravěč na hru v GURPS. Vezme základní pravidla, přidá realistické pravidla, pravidla pro fantasy a musí ze 3 pravidel vytáhnout co potřebuje. Stejný dojem mám u Asterionu kde když něco chci tak musím přidávat a dopořizovat (pokud je kde a od koho).

 

Bestiář se mi nelíbí. Přiznám se že ten dvojí styl nelíbí v tom jak jedny vypadají na svou dobu normálně a druhé jsou nějakým shlukem čar. Asi to má působit umělecky ale na některé jsem musel chvíli koukat abych to v tom viděl což při letmém popisu moc nepomáhá. 

3

Je to dobrých 20 rokov, odkedy sa nám dostal do rúk asterion. Najúžasnejší materiál pre hranie hier na hrdinov. Asterion prinäšal to čo všetci chceli. Rozširoval pôvodnú hru a priniesol sľubný nový svet, ktorý mal zmeniť prístup k dračáku.

Svet sľuboval prostredie nového neznámeho sveta za oceánom, prieskum nepoznaného a expat kultúru v prostredí dračáku. Doslova hráčom nahnal nový vietor do plachiet.

A pri týchto sľuboch aj ostal, lebo vo finále priniesol bizarný svet, kde škriatčí nekromant mal miesto očí drahokamy a prastarý národ bojoval proti škratom, ktorí boli kompletne vystrihnutí pána prsteňov. Kam sa podela pôvodná premysa o novom svete a objaviteľstve? Nik netuší.

Čo povedať na záver? Asterion bol alternatívou, ktorú všetci milovali, no dnes už je trh presýtený kvalitnejšími produktami a zdá sa, že pre tohoto starého pána miesto neostalo. Navyše asterion, rovnako ako aj dračák, pre ktorý vznikal sú dávno mimo tlače a kúpiť sa daju len na čiernom trhu výmenou za obličku. Je to však škoda?

2

Základní modul představuje zajímavý svět s originálními prvky a velkým potenciálem - bohužel, jeho další vývoj tento potenciál nenaplní a poměr cena/výkon ve vztahu ke čtení dalších a dalších tun textu začne velmi brzy (po několika úvodních modulech) klesat.