White Plume Mountain

Vložil(a) Bajo dne 14.05.2020, 12:50
4
Průměr: 4 (1 hlas)
1979
Klasické dobrodružství odehrávající se v nitru sopky, kde dobrodruzi pátrají po třech legendárních artefaktech

16stránkové dobrodružství  pro postavy na 5.  - 10. úrovni. Dobrodružství je procházení žaláře, kde jsou postavy hráčů najaty, aby z věhlasné sopky získaly tři „notoricky známé“ magické zbraně, z nichž každá má svou vlastní inteligenci. Dobrodružství obsahuje ilustrace Erola Otuse a obálku Jeffa Dee.

White Plume Mountain bylo kritiky dobře přijato. V roce 2004 byl dokonce časopisem Dungeon označen jako 9. nejlepší dobrodružství pro Dungeons & Dragons všech dob. Jeden z porotců komentujíce vynalézavost nutnouk dokončení tohoto dobrodružství označil modul jako hádankovou jeskyni, jež překonal všechny hádankové dungeony.

Kategorie produktu
Designér
Vydavatel

4

Tady se z mého pohledu dostáváme k těm vrcholným modulů, klasické éry DnD, které si svou kvalitu zachovali do dnešní doby. Je to určitě interaktivní puzzle dungeon, který se množstvím a barvitostí nápadů (zejména vzhledem k malému rozsahu) vyrovnává vrchoným modulům aktuální OSR scény. Je někde na prahu funhouse dungeonu, ale pro mnoho hráčů bude stát ještě v té rozumné podobě.

Malý rozsah je vlastně možná jediná nevýhoda, protože nedovoluje rozvést větší míru nelinearity (i když modul vyloženě lineární není, stojí tak někde mezi). Pro mě je to vlatsně takový o trochu lepší Ghost Tower of Invertness. Spolu s The Lost CityDwellers of the Forbidden City patří mezi těch pár klasických TSR modulů, který jsem hrál vícekrát (jako DM) a opětovně mě to bavilo. Je tu spousta pamětihodných setkání, puzzlů a interakcí. Zápletka je jednoduchá, ale ve své jednoduchosti dokáže přinést určitá překvapení. Explorace dungenu, vzhledem k množství interaktivních nápadů je podle mě pro hráče velmi zábavné a jsou tu i vyloženě náročné výzvy.

Pět hvězdiček nedám jen proto, že to si musím šetřit na absolutní perly, kterých je zákonitě omezené množství. Ale určitě to za mě po právu patří mezi nejlepší DnD moduly všech dob a z klasických TSR modulů patří mezi těch pár, které opravdu vřele doporučuji.