Werewolf: The Forsaken (2e)

Vložil(a) Markus dne 16.11.2021, 10:14
4
Průměr: 4 (1 hlas)
2015
Druhá edice hry za vlkodlaky v „novém“ Světě temnoty

Werewolf: the Forsaken staví postavy do role vlkodlaků ve Světě temnoty – ochránců přírody, stínového odrazu lidského světa (takzvaný Stín) a posledních zbytků přirozenosti.

Druhá edice navazuje na první edici Werewolf: the Forsaken (2005) a je dílem nového vydavatele. Aktualizuje pravidla o změny představené v druhé edici Chronicles of Darkness a zároveň přehodnocuje herní svět. Výrazně jsou přepracované jednotlivé vlkodlačí znamení a jejich schopnosti. Z hlediska prostředí klade hra větší důraz na vlkodlaky jako lovce a každý kmen teď má svou oblíbenou kořist. Hra taky klade větší důraz na otevřený, „sandboxový“ způsob sestavování kampaně a představuje příběhové háčky z různých míst světa.

Na rozdíl od první edice jde o plně samostatnou hru, která nevyžaduje použití žádné jiné příručky.

Rodina RPG her
Systém

4

Jádro je ověřený Storytelling systém, takže krásně funguje. A zatímco u pija... pardon, upírů ty různé přidané mechaniky překáží apůsobí těžkopádně, tak tady u vlkodlaků to moc nevadí, protože to hezky spolupracuje s tématy.

Vlkodlaci jsou ultimátní lovci a jsou k tomu uzpůsobení - každá z pěti podob (člověk - skoro člověk - gauru - zlovlk - vlk) má nějakou schopnost, díky které je užitečná při nějaké fázi lovu.

Vlkodlaci jsou zároveň tvorové ze dvou světů a musí žít v harmonii mezi lidským světem a jeho Stínem - což vyjadřuje Harmonie.

Díky slávě může několik různých vlkodlaků ovládat stejnou schopnost, ale každý k ní přistupovat z jiného úhlu.

A tak dále. V roce 2022 možná vyjde pátá edice Werewolf: the Apocalypse, ale dokud tu není, tak je W:tF 2e nejlepší hra pro hraní vlkodlaků.