Storm King's Thunder

Vložil(a) ShadoWWW dne 14.07.2020, 13:16
5
Průměr: 4.5 (2 hlasy)
2016
V tomto silně sandboxovém dobrodružství se postavíte hrozbě obrů

Před dávnými lety vedli obři a draci válku o divokou hranici. Dnešní lidské civilizace na tyto bitvy dávno zapomenuly, ale starobylé trosky přetrvaly. A nyní se země znovu hromově otřásá pod nohama obrů. Kopcoví obři kvůli jídlu a hospodářskými zvířatům rabují farmy a kamenní obři pustoší celé osady, co jim stojí v cestě. Ledoví obři plení pobřežní města a ohniví obři odnáší s sebou obyvatele jako otroky. Nebe křižují létající hrady oblačných obrů a vrhají zlověstné stíny na města Severu. Ale žádná hrozba se nevyrovná hněvu bouřných obrů, kteří byli zrazeni. 

Maličtí dobrodruzi se musí s touto výzvou vypořádat, shromáždit síly, odemknout moc prastarých run a bojovat u prahů obrů. Teprve pak mohou objevit skryté zlo, které podněcuje válku mezi obry a malými tvory. Teprve pak mohou uzavřít spojenectví a ukončit válku, než vypukne naplno.

Sandboxová kampaň pro 1. až 11. úroveň skládající se ze dvanácti vzájemně navazujících kapitol.

Určeno po hru
Kategorie produktu

5

Na toto dobrodružství mám ty nejlepší vzpomínky. Extensivní sandbox, kde můžete na stovkách různých míst po celém Severu Zapomenutých říší řešit tisíce drobných úkolů.  Celé dobrodružství je hnáno příběhovou linkou, kterou může PJ zapínat (a příběh tak dále posouvat) podle potřeby. V mezičase se hráči mohou vyřádit na svých osobních questech a záměrech. Moje družina například měla sen koupit si loď a vydat se na moře. To se jim splnilo. Kdyby ale už tehdy existovalo dobrodružství Ghosts of Saltmarsh, klidně bych jim tam střihl nějaký quest z té knihy a zapojili bychom i pravidla pro námořní plavbu a bitvy, což by bývalo celý zážitek řádně umocnilo. Do tohoto dobrodružství v pohodě střihnete kdejaký krátký dungeon, třeba nějaký z Tales from the Yawning Portal. Zkrátka a dobře, toto dobrodružství je ohromně variabilní, nejvariabilnější ze všech, které jsem v DnD 5E hrál.

Co bych tomuto dobrodružství vytknul, že první kapitola, která slouží jen k vylevelování postav na 5. úroveň, je značně nudná. Buď mělo dobrodružství začínat rovnou na 5. úrovni, nebo si raději prve zahrajte Ztracený důl Fendelveru nebo Draka z ledového štítu a pak postavy na 5. úrovni už rovnou hoďte do druhé kapitoly.

Pokud ale vaše skupina miluje sandbox a rádi improvizujete, pak toto dobrodružství, stejně jako já, budete milovat.