Planescape Campaign Setting

Vložil(a) Markus dne
5
Průměr: 5 (2 hlasů)
1994
Základní sada pro hraní v barvitém mnohovesmíru

Základní a první sada pro hraní ve „světě“ Planescape, v němž postavy cestují mnohovesmírem, filozofují s bohy nad smyslem existence, účastní se démonických válek a zapojují se do pletich různých mocenských organizací. Vyšla v podobě krabice skládající se ze čtyř příruček a několika map.

  • „Hráčův průvodce sférami“ je stručným představením světa a jeho principů pro hráče a zároveň představuje „frakce“ – organizace soustředěné kolem různých filozofií, mezi nimiž si každá hráčská postava musí vybrat. „
  • „DMův průvodce sférami“ představuje hierarchii celého mnohovesmíru a jednotlivé jeho fantaskní světy.
  • Příručka „Sigil a okolí“ se zaměřuje na Sigil, město portálů, a přilehlé krajiny, ve kterých se pravděpodobně budou odehrávat první dobrodružství.
  • Krabici uzavírá bestiář a několik plakátových map.

Sada je obohacená osobitými ilustracemi Tonyho DiTerlizziho, který dal světu nezapomenutelný charakter a stal se jeho dvorním ilustrátorem.

Kategorie produktu
Svět
Vydavatel

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Planescape: základní sada 2007 Jiří „Markus“ Petrů, Astinus Čeština Odkaz

Externí recenze a shrnutí

Dinosaurium obskurních světů Vandalicus a Markus Podcast: Představení světa Planescape
Drakkar 14 Herní světy pro Dungeons & Dragons

5

Settingu jsou tuny, ale jen nekolik z nich se tak umi vryt do pameti a dosahnout kultovniho statusu tak jako Planescape. Zapomente na tuctovou sed univerzalnich fantasy jako Forgotten Realms, Greyhawk nebo Mystara. Planescape je originalni a jedinecne, ale zaroven narozdil od mnoha jinych zvlastnich settingu jako Spelljammer naprosto hratelne.

Ano, trpi neduhy provazejich pozdni TSR produkty - splatbooky plne neuzitecnych informaci, nedotazene napady a railroadove dobrodruzstvi - ale zaroven prinasi tuny a tuny napadu pro hrani. 

Pokud si mate vybrat jeden setting, ktery si pro inspiraci precist, tak nevahejte.

5

Základní krabice pro ADnD je nepochybně ten Planescape, představuje všechno potřebné o světě a nikdy nebyla nahrazena. Zatímco ostatní rozšiřující příručky už mají proměnlivou kvalitu a můžou svádět k zabřednutí do toho, že budete donekonečna načítat popisy dalších a dalších míst, tahle první – v kombinaci autora Zeba Cooka a ilustrátora Tony DiTerlizziho – je ten pravý, ryzí, nefalšovaný Planescape. My jsme ho vždycky hráli spíš komicky, ale sním o tom, že ještě než umřu, vezmu tuhle základní krabici, hacknu si to pro nějaký jiný systém a zahraju si pořádný Planescape s důrazem na filozofie, frakce a víru v různé formy posmrtného života.