Planewalker's Handbook, the

Vložil(a) Markus dne 03. 01. 2021, 15:03
4
Průměr: 4 (1 hlas)
1996
Informace o světě Planescape a jeho specifikách určené pro hráče

Příručka plná informací o světě Planescape, ale tentokrát určená ke čtení hráčům, nikoli DMovi. Obsahuje:

  • Rozšířená pravidla pro tvorbu postavy v AD&D druhé edice, popisy nových ras, doporučené archetypy, nové pravidlové sady schopností a možností („kity“).
  • Stručný úvod do jednotlivých sfér a jejich obecné popisy.
  • Průvodce cestováním po sférách a tipy a tipy pro přežití v mnohovesmíru, včetně toho, jak se vypořádat s různými nástrahami a příšerami nebo jak jednat s různými frakcemi.
  • Rady pro roleplaying postav patřících do frakcí a pojednání o víře, náboženství a jejich moci v mnohovesmíru.
  • Přehled fungování magie na sférách a několik nových kouzel.
Svět
Autoři
Vydavatel

4

Za tech mnoho mnoho let, co vedu hry, jsem zazil jenom jednotky hracu, co si byli ochotni o svete, ve kterem hrajeme, neco nastudovat (minim tim precist cokoliv, co ma vic jak dva odstavce). Netusim proto, pro koho presne je tato 160 strankova bichle urcena, nicmene... je skvela!

Jako vazne, pokud hrajete Planescape a mate premiru volneho casu, tak si tuhle knizku prectete. Je pro hrace, takze si nic (nebo aspon nic zasadniho) nevyspoilujete. A je psana vyborne - jako pruvodce od mistnich pro dobrodruhy, tedy in-universe stylem. Takze se doctete nejen o tom, jak ten svet vypada, ale i prakticke rady - jakoze je dobry s sebou mit nepromokavy stan pro pripad, ze bude vecer prset kyselina. A jaka kouzla se muzou hodit... prakticke triky pro cestovani portaly (vcetne ilustraci)...

Ne vazne, cte se to skvele. Neni to sucha prirucka faktu, spise zazitkovy cestopis/bedekr psany mirne rozcarovanym a cynickym cestovatelem.

Skoda te obsahlosti. Mit to polovinu stran, bylo by to mnohem pouzitelnejsi.