Doom of the Savage Kings

Vložil(a) Markus dne 08. 05. 2020, 18:31
5
Průměr: 4.7 (3 hlasů)
2012
Volné dobrodružství, ve kterém hráči brání odlehlou severskou osadu před démonickým vlkem

Vysoko nad větrem bičovanými vřesovišti a potemnělými lesy se osada Hirot nachází v obležení. Každou noc, sotva že slunce poklesne za západní hory a svíčky začnou dohořívat, vykročí do ulic démonická stvůra kosící vše živé. Pán ani chuďas, stařena ani dítě, nikdo před ní není v bezpečí. K přemožení nesmrtelného vlka nepostačí jen čepele, a dokonce ani kouzla. Aby postavy dokázaly démona zabít, musí se pohroužit do záhad zdejších krajů a jejich divošských králů. Teprve potom, vyzbrojeni artefakty ukovanými v dávné minulosti, se můžou ti nejlstivější a nejodvážnější dobrodruzi postavit hirotskému vlkovi.

#66.5: Doom of the Savage Kings je volné dobrodružství pro začínající postavy, odehrávající se ve vesnici terorizované démonickým vlkem. Obsahuje mapu okolní krajiny s pár lokacemi včetně menší jeskyně a především vesnici Hirot, ve které se pohybuje řada postav s protichůdnými cíli. Hráči se snadno zapletou do místních sporů a záchrana vesnice nakonec možná nebude tak úplně hrdinská.

Kategorie produktu
Autoři
Vydavatel

Překlad

Přeložený název Přeloženo Seřadit vzestupně Překladatel Vydavatel Jazyk překladu
Zkáza divošských králů 2019 Jiří „Markus“ Petrů Čeština Odkaz

Externí recenze a shrnutí

4

Jeden z tech DCC modulů. kterému do plného hodnocení chybí fakt málo, za mě asi komplexnější dungeon, takže to berte subjektivně. Atmosférou je to určitě výborné "vesnické" dobrodružství, které má fakt atmosféru a nepůsobí genericky ani nudně realsiticky.

5

K tomuto nenápadnému, ale skvělému dungeonu jsem se dostal přes Markusovu recenzi, se kterou téměř bez výhrad souhlasím a vše podstatné se dočtete tam.

Pár postřehů z pohledu PJ:

- role náčelníka je celkem těžká, měl jsem problém postavám argumentovat, proč se chová, jak se chová ("Náčelníku, proč si tohle všechno dopustil?! Seš tak neschopnej?" - "Protožeee..."

- převod do DrD II byl celkem bez problémů, snad jen vymyšlení padajícího stropu- nechtěl jsem past ve formě "nic/smrt", takže to bylo několik pastí za sebou, finální bylo pohřbení místnosti

- většina nehodících se soubojů se dá bez problémů vypustit, na příběhu to moc nezmění a hratelnost zůstává vyníkající

Z pohledu hráče: Hodně zajímavé bylo zasazení dungeonu do Snového světa (v Drd II), kde působí věrohodně trošku podivné chování CP a ohraničenost území

5

Zkáza divošských králů je perfektní ukázka toho, jak může vypadat sociálnější dobrodružství soustředěné kolem vesnice. Na pouhých 12 stránkách předkládá vesnici se spoustou postav, které mají jasné protichůdné cíle, jedním menším dungeonem nedaleko a jedním problémem (démonickým vlkem) k řešení. Možností toho, jak se může děj vyvíjet: nekonečno. Z každého odstavce odkapává atmosféra izolované severské osady a hlavně inspirace k tomu, co hrát a jak to dál rozvíjet. Vřele doporučuju minimálně k přečtení, ať vidíte, jak může vypadat parádní dobrodružství.

K dobrodružství nemám regulérní recenzi, ale v tomhle článku jsem popsal jeho obsah a v tady v doprovodném textu k překladu vysvětluju, proč je podle mě dobré.